Praha na jeden den – co podniknout?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Praha, srdce Evropy. Krásné živé, pulzující město s bohatou historií. Hlavní město České republiky, které ukrývá nepřeberné množství památek. Jak ale vše stihnout v co nejkratším čase a nejlépe vidět to nejhezčí za jeden den?

Nejlepší variantou je vydat se po tzv. Královské cestě a navštívit nejvýznamnější památky. Tato trasa dlouhá asi 3km začíná na Náměstí Republiky u Obecního domu a po její ose se dostanete až ke katedrále sv. Víta na Pražském hradě.

Celá cesta začínala na Starém Městě u Prašné brány, kde můžete vidět také Obecní dům, jednu z nejznámějších secesních staveb v Praze. Na jeho místě dříve stávala rezidence českých králů tzv. Králův dvůr. Trasa dále pokračuje Celetnou ulicí s nepřeberným množstvím krámků, přes Staroměstské náměstí, po Karlově mostě, ulicí Mosteckou na Malostranské náměstí, kde uvidíte barokní chrám sv. Mikuláše s mohutnou kupolí, ulicí Nerudovou, ulicí Ke Hradu, přes Hradčanské náměstí až na Pražský hrad.

Během této procházky můžete obdivovat např. dům u Černé Matky Boží, klenot českého kubismu, který najdete na nároží ulice Celetné a Ovocného trhu. Jedná se o dílo J. Gočára z let 1911-1912. Za návštěvu také stojí Muzeum českého kubismu nebo si můžete odpočinout v kubistické kavárně Grand Café Orient, která je jediná na celém světě. Na Staroměstském náměstí nesmíte minout Staroměstskou radnici s pražským orlojem. Každou celou hodinu zde odbíjejí hodiny, během kterých uvidíte krásnou přehlídku dvanácti apoštolů a dalších významných postav. Jedná se o jedinečný zážitek. Projděte kolem Klementina, rozlehlého komplexu nedaleko Karlova mostu, který postavili Jezuité jako studentskou kolej na podnět krále Ferdinanda I. Habsburského. V dnešní době jsou jeho prostory využívány Národní knihovnou.

Cesta se dále stáčí na Karlův most, který zdobí třicet barokních soch a patří mezi jednu z nejvýznamnějších památek Prahy. Za mostem projděte kolem Kampy na Malou stranu, kde vás ulice Nerudova dovede až na Pražský hrad. Pokud byste ale měli více času, stojí za návštěvu i Kampa se svým muzeem se sbírkami umění 20. století, s romantickými kavárnami, restauracemi, která jsou ideální pro strávení polední pauzy. Jakmile dosáhnete Pražského hradu, pak zde určitě navštivte katedrálu sv. Víta (místo posledního odpočinku významných českých králů), Starý královský palác, zahrady pod Pražským hradem nebo renesanční letohrádek královny Anny, známý jako Belveder.

Pokud by vám ještě zbyl čas a měli jste chuť dále objevovat, můžete se vydat i po dalších památkách v okolí, jako je např. chrám Panny Marie Vítězné, ukrývající Pražské Jezulátko, který prý přináší zázraky. Nevynechejte ani Zlatou uličku se svými originálními krámky a expozicemi, kterou dříve obývali zlatníci a která se těší velké oblibě turistů. Zaujmout vás může také některé z muzeí, např. Národní muzeum na Václavském náměstí, Národní technické muzeum a další, děti plně zabaví pražská Zoologická zahrada nebo zrcadlové bludiště na Petříně.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.