Thajsko v lednu – jaké počasí očekávat?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Thajsko je zemí mnoha tváří, chutí a vůní a rozhodně se není čemu divit, že již tisíce turistů, kteří tuto okouzlující zemi navštívili, se sem s radostí často vrací. Vždy totiž můžete objevit něco nového a načerpat zážitky zase z jiného soudku. Jestliže jste se tedy rozhodli zahájit nový rok v prostředí palem, zlatavým pláží a průzračného moře, vybrali jste si víc než správně.

 

Mírná sezona v plném proudu

Thajsko, jako spousta zbylých zemí Asie, prochází třemi obdobími, a to obdobím dešťů, obdobím sucha a horka a obdobím mírným. Vydáte-li se tedy do této členité země v lednu, přijedete přímo do období mírného, které je vůbec nejvhodnějším pro návštěvu a objevování známých i zapadlých koutů.

 

 

Mírné období, které v zemi panuje od listopadu do února, vás přivítá velice příjemnými teplotami. I přes to, že průměrně jsou v lednu teploty v Thajsku vůbec nejnižší, nemusíte se obávat, že by vám byla zima. Průměrná teplota se totiž pohybuje „pouze“ okolo 26 °C a podobných hodnot dosahuje i teplota okolního moře, takže naprosto ideální kombinace pro pohodovou dovolenou u moře i pro poznávání vnitrozemí.

Obáváte-li se vydatných srážek, můžete v mžiku všechny tyto obavy zahnat. Leden je společně s prosincem v Thajsku vůbec nejsušším měsícem, během prvního měsíce tu spadne průměrně pouhých 9 mm srážek.


Na lokaci záleží

Díky spojení ideálních podmínek, které byly zmíněny výše, není divu, že je leden v Thajsku turisticky vůbec nejoblíbenějším měsícem pro návštěvu.

Nejvíce „narváno“ bude v oblasti jižního Thajska a přilehlých ostrovů. Zde během ledna prakticky nezaprší a teploty šplhají na stupnici vůbec nejvýše. Vydáte-li se však do oblasti Ko Samui, nepatrným srážkám se nevyhnete, nemusíte se však bát, že by vám propršely celé dny.

Jestliže jste si pro svoji thajskou dovolenou vytyčili za cíl i objevování místních monumentálních chrámů, vydejte se zejména do severní části země. Tato oblast totiž přímo vybízí k vyšlápnutí několika treků. Teploty tu však mohou být oproti jihu země o něco nižší, během noci mohou pak klesnout i pod 15 °C, teplejší oblečení by ve vašem zavazadle tedy rozhodně chybět nemělo. Podobné podmínky na vás pak čekají i v hlavním městě Bangkoku, který zas nabízí naprosto jinou tvář země a za návštěvu tedy rozhodně stojí.

 

 


Ceny budou vyšší

Jak již bylo zmíněno, leden patří do období, kdy je Thajsko nejžádanější. Tomuto faktu pak samozřejmě odpovídají také ceny letenek, ubytování či zájezdů. Chcete-li však ušetřit, naplánujte si cestu do Thajska sami. Ceny zájezdů přes cestovní kancelář jsou opravdu vysoké a k ceně jsou často připočítány i letištní taxy či palivové příplatky. Zakoupíte-li tedy zájezd na mimosezonní pobyt, cena se bude pohybovat okolo 30 tisíc za osobu. Budete-li však hledat zájezd v hlavní sezoně s plnou penzí, cena se rázem vyšplhá přes 50 tisíc za osobu.

Při plánování na vlastní pěst tedy můžete výrazně ušetřit, a navíc poznáte zemi z úplně jiné strany. Jste-li už rozhodnutí, že v lednu do Thajska opravdu vyrazíte, sleduje s dostatečným předstihem akční letenky. Ty mohou klesnout pro lety během tohoto období i pod deset tisíc korun s tím, že odlet máte většinou z velmi dobře dostupné Vídně, cílová destinace je pak většinou Bangkok. V případě, že byste chtěli doletět přímo na oblíbený ostrov Phuket, letenky se v akci pohybují okolo 12 tisíc korun.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.