TOP 15 nejlepších pláží v Evropě, které vám vezmou dech!

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Chcete si užít dovolenou snů, ale nespoléhat na tipy cestovních kanceláří, zkrátka jet na jisto? Přinášíme vám výčet těch nejkrásnějších pláží Evropy, které cestovatele tak okouzlily, že se zařadily mezi místa, která prostě MUSÍTE VIDĚT. Spousta z nich je navíc masovou turistikou neposkvrněna. Vydejte se proto na cesty a zažijte tato místa ještě předtím, než se z nich stanou letoviska plná lidí.

Pelješac – Chorvatsko

Makarskou riviéru, Krk i Zadar už znáte jako své boty? I Čechy milované a hojně navštěvované Chorvatsko má svou skrytou perlu mezi plážemi – je jí Pelješac. Na poloostrov Pelješac, ukrývající nedotčenou přírodu, se autem z Dubrovníku dostanete asi za 1 hodinu. Ubytovat se můžete například v Orebiči, ve Stonu či Trstenu. Pokud nechcete jet vlastním autem, až do Dubrovníku se pohodlně dopravíte letecky, tam si auto můžete pronajmout.

Svou zábavu si zde najde každý. Ať už budete obdivovat krásnou přírodu, toulat se uličkami malých městeček nebo ležet na pláži a popíjet tamější červené víno, Pelješac si zamilujete. Jsou zde ideální podmínky i na potápění a šnorchlování. Podívejte se sem dříve než vaši sousedé!

Zájezdy na Pelješac naleznete ZDE

Carvoeiro – Portugalsko

Pláž Carvoeiro v Algarve patří mezi opravdové špičky. Místo vás ohromí svou křišťálově čistou vodou i písčitou pláží, kterou obklopují mohutné útesy s romantickými zákoutími. Budete se zde cítit skutečně jako v ráji. Tento pocit se ještě umocní, pokud se ubytujete v hotelu s výhledem na moře. Připočtěte k tomu příjemné klima i klidnou atmosféru a tadá, máte ideální místo pro příští dovolenou.

Zájezdy do Algarve naleznete ZDE

Ostrov Marathonisi Řecko

Rádi byste viděli vzácné Karety obrovské na vlastní oči? Pokud budete dovolenou trávit na populárním Zakynthosu, nesmíte vynechat návštěvu ostrůvku Marathonisi. Přezdívá se mu želví ostrov a od května do září zde máte možnost vidět, jak želvy hnízdí a kladou svá vejce do písku. Tento ostrůvek zároveň patří mezi ta nejkouzelnější místa, která v Řecku objevíte. Uchvátí vás krásnými jeskyněmi i do tyrkysova zbarvenou vodou. Nachází se v zálivu Laganas a z pevniny Zakynthosu se sem dostanete za pouhých 10 minut.

Zájezdy na Zakynthos naleznete ZDE

Růžová pláž v Elafonissi – Kréta

Přesně tak, růžová pláž, nepřepsali jsme se. Jde o jeden z evropských unikátů, který musíte vidět a zažít. Za její téměř až neskutečné zbarvení mohou vzácné mikroorganismy, které zde žijí. Na pláž se dostanete asi po hodině a půl jízdy autem z letiště Chania. Výjimečná je také tím, že je zde velmi malá hloubka – pláž tak není vhodná pouze pro romantické duše, ale také pro rodiny s malými dětmi. Ty mohou bezpečně dovádět v mělké a příjemně prohřáté vodě bez dohledu dospělých. Sen všech rodičů, že?

Zájezdy na Krétu naleznete ZDE

Ostrov Cameo – Řecko

Je jedním z nejmenších, ale zároveň nejkrásnějších ostrůvků v Řecku. Leží v zátoce Zakynthosu, cca hodinu od letiště v Athénách. Na tento soukromý ostrov se dostanete před dlouhý dřevěný most. Na ostrůvku najdete jen jednu menší pláž, která ale stojí za to. Pozorovat z ní můžete ve vodě plovoucí želvy. Vstupní poplatek je 5 euro, ale jako kompenzaci dostanete drink zdarma. Návštěvu doporučujeme zejména ráno nebo v pozdně odpoledních hodinách, kdy západ slunce zbarví oblohu i moře do kouzelných barev. Budete tajit dech nad tou nádherou!

Zájezdy na Zakynthos naleznete ZDE

Atrani – Itálie

Tohle čarovné městečko, které musíte vidět, najdete v regionu Kampánie u Neapole. Zaujme vás nejenom kouzelnými rybářskými domy pod viaduktem, ale také písčitými plážemi s dokonale průzračnou vodou. Zážitkem je i jízda autem v okolí Atrani – rovně totiž pojedete sotva pár metrů a na jedné straně (až děsivě hluboko) pod vámi bude hladina moře, na straně druhé pak hory tyčící se do úctyhodné výše. Když vystoupíte z auta, vítr se vám opře do těla, rozcuchá vlasy a vy si v té výšce nad mořem připadáte jako král světa. Vydejte se poznat místní romantiku a zároveň si zažít trochu toho adrenalinu.

Zájezdy do Kampánie naleznete ZDE

Sakarun – Chorvatsko 

Za exotikou nemusíte jezdit daleko mimo Evropu! O tomhle skrytém pokladu na ostrově Dugi Otok v Chorvatsku se říká, že za slunečného počasí má voda zde tak tyrkysovou barvu, že se téměř vyrovná vyhlášeným plážím v Karibiku. Kromě toho váš ohromí i svými panoramaty. Ne nadarmo byla tato oblast zvolena nejlepší destinací v Evropě. Dostanete se sem trajektem ze Zadaru. A kdyby se vám pláž Sakarun náhodou už omrzela (pokud to vůbec jde), na jihu ostrova najdete velmi zajímavý národní park Telascica se solným jezerem Mir.

Zájezdy na Dugi Otok naleznete ZDE

Fuseta – Portugalsko

Už jste byli v Lisabonu i v Portu, navštívili Algarve nebo procestovali Azory a myslíte si, že v Portugalsku už vás nic nepřekvapí? To jste na omylu. Zakupte si letenky do Fara (oblast Algarve), dojeďte do městečka Olhao a nastupte na trajekt směr ostrov Fuseta. Ten můžete procestovat třeba i na kole.

Zájezdy do Algarve naleznete ZDE

Calella de Palafrugell Španělsko

Leží v provincii Girona v Katalánsku, zhruba hodinu a půl jízdy autem od Barcelony. Jedná se o kouzelnou rybářskou vesnici. Vyberte si z nepřeberné nabídky místních hotelů a zažijte dovolenou, na kterou budete i po letech vzpomínat. Široké pláže přímo lákají k lenošení, úzké uličky k (naoko) bezcílným toulkám. V přístavu na vás dýchne duch historie a botanická zahrada vás okouzlí nejenom množstvím rostlin, ale i panoramatickými výhledy.

Zájezdy na Costa Brava naleznete ZDE

Saint Malo Francie

Saint Malo najdete v Bretani. Je to město starých korzárů, gotické architektury a krom toho i skvělých pláží. Takzvaná Velká pláž je dlouhá 3 km, pláže Minhic a Pláž u mostu pak nabízejí nádherné výhledy do zálivu Saint-Malo. Ubytovat se můžete např. v Mont Saint–Michel a navštívit také tento známý klášter. Pokud jste milovníky historie a krásných pláží zároveň, toto místo vám zaručeně učaruje.

Zájezdy do Bretaně naleznete ZDE

Pizzomunno Itálie

V Itálii najdete spoustu překrásných míst – jen namátkou jmenujme Řím, Florencie, Miláno. Nezůstávejme ale pouze u měst, za zmínku totiž stojí také italské pláže. Jednou takovou je pláž u města Vieste (oblast Gargano), které leží v ostruze pomyslné boty, kterou Itálie představuje. Pláž Pizzomunno je doslova pastvou pro oči. Známá je pro svůj symbol – vysoký skalní monolit –, ale také pro dokonale čistou vodu a členité pobřeží. Ubytujte se zde a zažijte ohromující prázdniny.

Zájezdy na Gargano naleznete ZDE

Pláž Castelcove – Irsko 

Je jednou z nejznámějších pláží v tzv. Ring of Kerry. Leží přímo u turistického okruhu, jež vede okolo poloostrova v Iveragh na jihu Irska. Máte v sobě srdce dobrodruha? Tento okruh vás prostě uchvátí. Pláž Castelcove vás pak ohromí především dechberoucími výhledy, jemným pískem i barvou vody. V létě se zde dá skvěle vykoupat, tak neváhejte, kupte si letenky do Killarney nebo rovnou celý balíček od CK a zažijte dovolenou, kterým potěší své dobrodružné já.

Zájezdy do Irska naleznete ZDE

Pláž Xi – Řecko

Pláž Xi je jedním z divů na ostrově Kefalonia. Proslavila se svým sytě cihlovým pískem. Když na pláž přijdete poprvé, zůstanete jen ohromeně zírat na kontrast mezi pískem a bílými skálami lemujícími pláž. Vlastně nepíšeme tak zcela pravdu – ohromeně koukat budete nejspíš při každé návštěvě. Neváhejte si rezervovat letenku do Kefalonie a objevte tento skrytý klenot Řecka.

Zájezdy na Kefalonii naleznete ZDE

SarakinikoŘecko

Tento naprostý unikát je známý svými skalami vulkanického původu a najdete ho na ostrově Milos. Mezi bílými krátery si budete připadat jako na měsíci – ale nebojte, skafandr nepotřebujete. Naopak by byla škoda nesvléknout se zde do plavek a neužít sivyhřátou křišťálově čistou vodu, spoustu sluníčka, klidu i pohody.

Zájezdy na Milos naleznete ZDE

Saint Ives – Anglie

Možná byste to nečekali, ale i region Cornwallu má v oblasti pláží co nabídnout. Budete překvapeni nejenom kvalitou místních pláží, ale také scenériemi, které Saint Ives nabízí. Rozeklané skály a malebné uličky vám učarují na první pohled. Však také tomuto místu bylo uděleno ocenění Nejlepší letovisko ve Spojeném Království. Přehnaného turistického ruchu se (zatím) obávat nemusíte, městečko si stále žije svým poklidným životem. S návštěvou tohoto kouzelného místa neotálejte.

Zájezdy do Anglie naleznete ZDE

Už balíte kufry?

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.