Valentýn v Paříži – na kolik vyjde a jak ho zařídit?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Svátek svatého Valentýna je pro značnou část lidí pouze komerčním svátkem, který k nám dorazil ze zámoří, a raději dají přednost sladkému polibku pod třešní na prvního máje. Možná, že však mezi tuto skupinu nepatříte a rádi si i v polovině února připomenete navzájem svoji lásku, ať už růží či malou sladkostí. Jestliže byste však letos rádi vyrukovali s velkým gestem a svátek zamilovaných prožili ve velkém stylu, a to kde jinde než ve městě lásky, čtěte pozorně dál. Dozvíte se, jak si tento jedinečný zážitek zajistit a s čím určitě počítat.

Jak na letenky

První důležitou věcí, kterou bude potřeba zajistit budou jednoznačně letenky. Máte-li tedy vidinu strávení svátku zamilovaných v Paříži už nějakou dobu, doporučujeme letenky sledovat s předstihem a vyhlížet akční ceny – v každém případě se to vyplatí. Velkou výhodou je, že letenky do Paříže lze zakoupit s odletem ze všech tří, pro nás nejvíce dostupných letišť, a to z Prahy, Vídně i Bratislavy (nízkonákladové společnosti).

Doporučujeme tedy kontrolovat ceny na všech těchto linkách, nikdy nevíte, zda zrovna nenarazíte na skvělou nabídku. Budete-li mít štěstí, zakoupíte letenky i okolo 600-750 Kč. V mnoha případech ale vycházejí v akci okolo 1000-1200 Kč. Nenarazíte-li však na akční cenu, celková suma za zpáteční letenku může být několikanásobně vyšší. Chcete-li tedy za valentýnský pobyt v Paříži ušetřit co nejvíce peněz, určitě doporučujeme tento výlet plánovat s předstihem a zajistit si tak co nejnižší cenu letenky, která by se vám v opačném případě mohla silně promítnout do celkových nákladů.

Žádaný termín

Při plánování romantického pobytu ve městě lásky počítejte s tím, že nebudete jediní, kteří přijdou s nápadem strávit svátek zamilovaných právě tady. Spíš naopak. Pamatujte tedy na to, že cena ubytování může být o něco vyšší než běžně (podobný případ, jako když se v Benátkách koná tradiční karneval).

Platí tu tedy stejné pravidlo jako při nákupu letenek, čím dřív, tím líp. Nejenže získáte s předstihem lepší ceny, budete mít navíc i o něco větší výběr ubytování, než když jej budete objednávat na poslední chvíli. Dáme-li jako příkladnou délku pobytu tři dny, tedy dvě noci, seženete ubytování pro dvě osoby i za 2000-2300 Kč, což je velice solidní cena. Nehleďte však pouze na cenu ubytování, ale také na vzdálenost od centra. Můžete sice ušetřit na ceně ubytování, ta však může být dorovnána cenou dopravy. Dejte si tedy tu práci a čas a vyhledejte ubytování v dobrém poměru. Ubytování můžete zarezervovat klasicky přes Booking, popřípadě pak využít služeb soukromníků na webu Airbnb. Obojí má své výhody, stačí si vybrat.

S čím dál počítat

Cena dovolené u ubytování a letenek určitě nekončí. Počítejte dále i s náklady na transfery z/na letiště. V případě, že doletíte na letiště Paris Beauvais, můžete si zakoupit (i přímo online) jízdenku na autobus, který vás zaveze až do centra Paříže. Za pouhých 400 Kč dorazíte na stanici Paris Porte Maillot, která leží nedaleko Vítězného oblouku. Za zpáteční jízdenku tedy zaplatíte přibližně 800 Kč za osobu. Jízda v tomto případě trvá přibližně 75 minut.

Do zbylých nákladů pak určitě započítejte i dopravu po městě, jestliže se nechystáte celé centrum procestovat po svých. Své místo si v celkových nákladech určitě najde i stravování. Některá ubytování mohou mít snídaně v ceně, což může být skvělá možnost, jak ušetřit na samotných nákupech. Celkově však záleží na tom, v jakém duchu chcete celý pobyt nést. Můžete jej pojmout výrazně „low-cost“ a užít si atmosféru Paříže i bez lepších restaurací a brunchů každý den, naopak se můžete rozšoupnout a poznat Paříž plnými doušky. V Paříži je však ve všech ohledech o něco dráž než u nás, s čímž je třeba počítat za každých okolností. Rozhodnete-li se navštívit i některé slavné památky, počítejte i s cenami vstupů. Vstupné do muzea Louvre začíná na přibližně 17 eurech, cena výstupu na Eiffelovu věž pak začíná na 39 eurech. Paříž se dá však skvěle poznat i při pouhých pochůzkách. Je tedy jen na vás, čemu věnujete svůj čas. Případně nezapomeňte ani ne cestovní pojištění.

Vezmeme-li to tedy kolem a kolem a sečteme-li všechny nezbytné náklady (letenky, ubytování, letištní transfery, stravování (průměrně)), třídenní výlet do Paříže by vás mohl na osobu vyjít přibližně okolo 5500-6500 Kč. Cena však závisí na mnoha faktorech, můžete narazit na skvělé akční letenky i výhodné ubytování v centru města, kdy výrazně ušetříte. Na druhou stranu, cena může být výrazně vyšší, a to v případě, že navštívíte některé památky či si dopřejete pravé gurmánské hody. Sečteno podtrženo, jaké si to uděláte, takové to budete mít. ????

Paříž přes cestovní kancelář

Nyní už víte, s jakými cenami počítat, jestliže se do Paříže vydáte na vlastní pěst. V případě, že se však raději oddáte do rukou cestovních kanceláří, máte i tuto možnost. V tomto případě pak máte většinou k dispozici jak zájezdy autobusové, tak i letecké. Cena autobusových zájezdů je značně nižší, a to mezi 3500-6000 Kč. Cestování autobusem je však zdlouhavé a nepohodlné, ubytování je často daleko od centra. Přikláníme se pak tedy spíše na stranu leteckých zájezdů, jejichž cena se pohybuje mezi 7000-10 000 Kč. V obou případech pak máte v ceně většinou pouze snídaně. Počítejte však s tím, že cena uvádění na webových stránkách cestovních kanceláří nemusí být vždy finální a může postrádat nejrůznější poplatky apod.

Zarezervovat valentýnský zájezd do Paříže

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.