Vánoce na Bali – jaké počasí vás čeká?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Někdo si nedokáže Vánoce představit bez bramborového salátu a kapra, cukroví a nazdobeného zářivého stromečku, jiní naopak tyto tradice a veškeré vánoční slavnosti bez větší námahy přehlédnou a Vánoce neřeší. Jestli patříte i vy mezi druhou skupinu, popřípadě chcete letos udělat změnu a Vánoce prožít trochu jinak, může být pro vás skvělou volbou strávit celé svátky v exotice. Co takhle oblíbené Bali? Co vás tu během Vánoc čeká a s jakým počasím počítat?

 

Dešti se nevyhnete

Jelikož počínaje prosincem začíná na Bali období dešťů, které trvá až do poloviny března, přeháňkám se s největší pravděpodobností nevyhnete. Nemusíte se však obávat, že by vám tu pršelo celou dovolenou od rána do večera. Přeháňky bývají v souhrnu spíše kratšího rázu a zpravidla se dostaví až v pozdním odpoledni či během večera. Většinou se však zase rychle vyjasní a můžete si dál užívat sluníčka. Během prosince se tu však můžete dočkat velice příjemných 30 °C, zatímco teplota vody kolísá okolo 28 °C. Připravte se však také na vysokou vlhkost vzduchu, která může dosahovat až 97 %. Jestliže byste se přece jenom rádi vyhnuli oblastem s většími srážkovými úhrny, vydejte se během tohoto období spíše na jižní stranu ostrova. Například města Pemuteran či Bukit mohou být ideální volbou, stejně tak jako Amed.

 


Tradiční vánoční atmosféru na Bali nečekejte

Milujete-li vánoční světýlka, vůni čerstvě napečeného cukroví či zvuk tradičních koled, budete se muset s tím vším na Bali rozloučit. Téměř většina místního obyvatelstva se totiž hlásí k balijskému hinduismu, a proto Vánoce, tak jak je známe my, vůbec neslaví. Budete-li si vyloženě na ubytování přát ozdobený stromeček, personál vám mile vyhoví, pro ně samotné však tento vánoční symbol nebude mít sebemenší význam. Na druhou stranu, v momentě, kdy na pláži zaboříte nohy do písku a vezmete do ruky osvěžující drink místo obvyklého vánočního svařáku, úplně zapomenete, že Vánoce vůbec jsou. V případě, že byste však chtěli na Štědrý večer zažít pravou štědrovečerní večeři, je možné se v internetových skupinách domluvit s ostatními turisty právě se nacházejícími na Bali, a připravit si společně tradiční české pochoutky. Odnesete si spokojené žaludky i nezapomenutelné zážitky.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Jak levně na Seychely

Seychely jsou v podvědomí široké české veřejnosti vnímány jako destinace, vyhledávaná movitými zbohatlíky a panuje

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.