Za wellness pobytem do Bulharska

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Bulharsko ležící z části na pobřeží Černého moře je během sezony oblíbeným cílem turistů, kteří si chtějí užít dovolenou u moře, a přitom za nízké ceny. Málokdo však ví, že země má mnoho, co nabídnout i co se lázeňství týče.

 

Nabídka je široká, stačí si jen vybrat

V celém Bulharsku naleznete na 150 horkých i studenějších termálních pramenů, které se liší i svou mineralizací. Vůbec nejstudenější pramen naleznete v městečku Vonesta Voda, teplota pramene zde činí pouhých 12°C. Na ten vůbec nejteplejší, který dosahuje i 100 °C, pak narazíte v městečku Sapareva Banja. Na pobřeží Bulharska si dále můžete užít bahenních lázní z limanového bahna, které má velice blahodárné účinky na lidský organismus. Nejrůznější wellness a lázeňská centra naleznete ve všech větších letoviscích, jako například ve Varně, Burgasu, Zlatých Píscích, v Albeně či na Slunečném pobřeží.

 

Zarezervovat zájezd do Bulharska

 

Při cestě do vnitrozemí naopak využijte cenných minerálních pramenů. Váš zážitek z lázní mohou navíc hezky umocnit i staré tradice, které se tu v lázeňství dodržují dodnes a jsou spojené s tzv. balneoterapií. Během této terapie je minerální voda užívána k očistě krevního oběhu, podpoře imunitního systému a napomáhá k odstranění škodlivých látek z těla. Balneoterapii si můžete užít i v hlavním městě Sofii, kde můžete spojit návštěvu lázní s poznáváním okolních památek. Právě historie i folklór celé země je častokrát promítán do lázeňských ceremoniálů a programů, a vy si tak můžete odnést z celé dovolené nezapomenutelný zážitek, který vás obohatí nejen na těle ale i na duši.

Velmi oblíbenými lázněmi jsou například lázně Yoni v Sofii, SPA Paradise na Slunečném Pobřeží, kde si užijete jak bezchybnou masáž tak ošetření obličeje, nebo například Aquae Calidae – Thermopolis v Burgasu, kde se dozvíte i mnoho zajímavých informací o historii místního lázeňství.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.