Za wellness pobytem do Bulharska

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Bulharsko ležící z části na pobřeží Černého moře je během sezony oblíbeným cílem turistů, kteří si chtějí užít dovolenou u moře, a přitom za nízké ceny. Málokdo však ví, že země má mnoho, co nabídnout i co se lázeňství týče.

 

Nabídka je široká, stačí si jen vybrat

V celém Bulharsku naleznete na 150 horkých i studenějších termálních pramenů, které se liší i svou mineralizací. Vůbec nejstudenější pramen naleznete v městečku Vonesta Voda, teplota pramene zde činí pouhých 12°C. Na ten vůbec nejteplejší, který dosahuje i 100 °C, pak narazíte v městečku Sapareva Banja. Na pobřeží Bulharska si dále můžete užít bahenních lázní z limanového bahna, které má velice blahodárné účinky na lidský organismus. Nejrůznější wellness a lázeňská centra naleznete ve všech větších letoviscích, jako například ve Varně, Burgasu, Zlatých Píscích, v Albeně či na Slunečném pobřeží.

 

Zarezervovat zájezd do Bulharska

 

Při cestě do vnitrozemí naopak využijte cenných minerálních pramenů. Váš zážitek z lázní mohou navíc hezky umocnit i staré tradice, které se tu v lázeňství dodržují dodnes a jsou spojené s tzv. balneoterapií. Během této terapie je minerální voda užívána k očistě krevního oběhu, podpoře imunitního systému a napomáhá k odstranění škodlivých látek z těla. Balneoterapii si můžete užít i v hlavním městě Sofii, kde můžete spojit návštěvu lázní s poznáváním okolních památek. Právě historie i folklór celé země je častokrát promítán do lázeňských ceremoniálů a programů, a vy si tak můžete odnést z celé dovolené nezapomenutelný zážitek, který vás obohatí nejen na těle ale i na duši.

Velmi oblíbenými lázněmi jsou například lázně Yoni v Sofii, SPA Paradise na Slunečném Pobřeží, kde si užijete jak bezchybnou masáž tak ošetření obličeje, nebo například Aquae Calidae – Thermopolis v Burgasu, kde se dozvíte i mnoho zajímavých informací o historii místního lázeňství.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.