Nejlepší exotická místa pro líbánky

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Svůj den D máte konečně za sebou a čeká vás romantická cesta do zahraničí, která má být začátkem vašeho společného života? Tak čtěte dál a dozvíte se, jaká místa jsou pro líbánky tou nejlepší možnou volbou.

1. MAURICIUS

Jestliže si jako cíl své svatební cesty vyberete Mauricius, tak si buďte jisti, že nebudete litovat. Tento ostrov sopečného původu, který se nachází v západní části Indického oceánu má jistě co nabídnout. Naleznete tu nespočet luxusních resortů, kde se můžete nechat hýčkat a nabrat síly po dlouhé svatební noci. Při návštěvě Mauriciu však nezůstávejte pouze v pohodlí svých obydlí, ale vyrazte poznávat krásy tohoto tropického ráje. Velkým lákadlem tohoto ostrova je tzv. ‚procházka se lvi‘, kdy můžete vzít krále zvířat na vycházku stejně jako vašeho domácího mazlíčka. V tropických lesích ostrova najdete také krásné vodopády a kdo rád poznává podmořský svět, tak se tu jistojistě vyřádí. Nejvyšší teploty tu chytíte zpravidla v období od září do listopadu. Naopak nevyrážejte v únoru, to by mohlo hrozit, že vám celý pobyt proprší.

Zakoupit zájezd na Mauricius

2. AZORY

Pokud nejste zrovna příznivcem válení se v luxusních resortech a rádi dovolenou trávíte aktivně, tak pro vás jistě bude tou pravou volbou právě souostroví Azory. Ač se to zdá nemožné, tak tento tropický ráj je stále součástí Evropy, a to konkrétně Portugalska. Nachází se ve vodách Atlantského oceánu, zhruba na stejné rovnoběžce jako portugalské hlavní město Lisabon. Túry po těchto ostrovech budou naprostou pastvou pro oči, kombinuje se tu jak hluboký tropický prales, tak termální prameny s jezery sopečného původu. Oblíbenou atrakcí pro turisty je pozorování velryb a delfínů. Spokojeni budete také v případě, že nejste fanoušky úmorných veder, teploty v létě se tu díky Golfskému proudu pohybují okolo 23°C, což je na šlapání po kopcích zcela ideální.

Zakoupit zájezd na Azorských ostrovech

3. FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou místem pro opravdové požitkáře. Francouzská Polynésie čítá celkem 118 ostrovů, které jsou rozesety na území přibližné o velikosti Evropy. Nejznámějšími ostrovy jsou každopádně Tahiti a Bora Bora, které se těší velké oblibě zejména kvůli proslaveným domečkům na vodě. Ostrovy jsou sopečného původu, takže se vám naskytne dechberoucí panorama horských vrcholků, které jsou od shora dolů pokryty zelenými lesy a vytváří tak perfektní barevnou souhru s vodami oceánů, které hýří stovkami odstínů modré. Rozhodně si tedy udělejte čas a vydejte se na výlet do horských oblastí a podívejte se na krásu ostrovů trochu s nadhledem.

Zakoupit zájezd do Francouzské Polynésie

4. MENORCA

Někoho můj výběr tohoto místa pro líbánky může zaskočit, ale najdou se opodstatnění, proč jsem Menorcu do tohoto seznamu zařadila. Ne všichni z nás si mohou dovolit odletět na druhou stranu planety a tam si zaplatit ubytování v luxusním resortu. Proto je právě Menorca tou schůdnější středomořskou volbou. Ostrov je po Mallorce druhým největším ostrovem souostroví Baleáry a rozhodně svou krásnou nezůstává pozadu za kdejakými ostrovy v Indickém oceánu. Najdete tu krásné nenápadné pláže s pískem bílým jako sníh a vodu průzračně modrou. Při procházkách po městech naopak můžete obdivovat historickou architekturu. Takže věřte, že není třeba za exotikou cestovat tisíce kilometrů.

Zakoupit zájezd na Menorcu

5. THAJSKO

Tento článek se rozhodně nemůže obejít bez jedné destinace, a tou je právě Thajsko. Oficiálně se tento stát nazývá Thajské království a buďte si jisti, že se tu budete cítit opravdu jako král s královnou. Nespočet písčitých pláží v odlehlých zákoutích, nekonečné tropické lesy a azurové vody oceánu jsou jistě důvodem, proč si miliony lidí tuto destinaci zamilovalo. Pokud byste chtěli váš čas tady strávit i v ulicích velkoměsta, tak nezapomeňte navštívit hlavní město Bangkok, kterému se zkráceně říká Město andělů. Užijte si tu tradiční thajskou masáž a uvolněte nejen své tělo, ale i mysl. Jistě nebudete litovat.

Zakoupit zájezd do Thajska

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Luxusní dovolená

Nejlepší ski resorty

Dovolená na horách není jen o skvělé lyžovačce, ale také o tom, kde složíte hlavu! Podívejte se s námi na ty nejkrásnější ski resorty, které máte na dosah!

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.