Nejlepší lyžařská střediska na světě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Zářivě bílý sníh, horské sluníčko, zvuk rozjíždějící se lanovky… Nezní vám to jako rajská hudba? Ať už dáváte přednost létu nebo zimě, nemůžete upřít kouzlo lyžařským sjezdovkám. Ty v Česku jsou nám dobře známé, někteří z nás jsou jako doma i u zahraničních sousedů, ale zajímalo by vás, jak se lyžuje ve světě? Podívejte se na seznam těch nejlepších a nejúžasnějších lyžařských středisek ve světě.

1. Val d’Isère, Francie

Ačkoliv je tato lokace místem, kde se narodili někteří světoví olympionici, zimní vyžití zde najdou jak experti, tak začátečníci. Lyžovat můžete ve výšce 1550 metrů a pokud si troufáte, tak i v maximální výšce 3500 metrů. Celkem se můžete projet na 300 kilometrech sjezdových tratí a nahoru se necháte vyvézt až 96 lanovkami. Krom standardní jízdy na lyžích či snowboardu zde můžete zažít paragliding, horolezectví nebo třeba lezení po ledovci.

Zarezervovat ubytování ve Val dʼIsère

2. Whistler Blackcomb, Kanada

Do dalšího špičkového střediska se podíváme za oceán, a to přímo do Kanady. Sníh si můžete užívat na 3208 hektarů lyžařské plochy a vyvézt nahoru se můžete nechat nejdelším souvislým systémem vleků na světě. Součástí celého zařízení je šest terénních parků na freestyle jak pro začátečníky, tak pokročilé. Hlavní sezóna je zde od listopadu do května, ale jestliže toužíte po zábavě i mimo tyto měsíce – není problém! Přijeďte třeba v létě a zažijte jedinečné lyžování na ledovci.

Zarezervovat ubytování ve Whistler Blackcomb

3. Anton am Arlberg, Rakousko

Krása Tyrolska je nezpochybnitelná. O to více, když na ni shlížíte z nejvyššího bodu tohoto lyžařského areálu, který se pyšní výškou 2811 metrů nad mořem. Pokud holdujete černým a nebezpečným sjezdovkám, jistě vás potěší celkem 51 kilometrů této adrenalinové cesty. Naopak pokud raději sjíždíte sjezdovky modré, je zde 131 kilometrů čiré zábavy. Dole v městečku St. Anton je sportovní středisko, nespočet restaurací a wellness komplex, pro případ, že byste si od věčného dovádění ve sněhu už potřebovali odpočinout.

Zarezervovat ubytování v St. Anton Am Arlberg

4. Park City, USA

Tři čtvrtě hodiny jízdy od mezinárodního letiště v Salt Lake City se nachází největší lyžařský resort v USA. Projet se můžete na 300 různých sjezdovkách, samozřejmě v rámci úrovně vaší zkušenosti. Kromě tradičních zimních sportů zde můžete vyzkoušet třeba bobování na bobové dráze z Olympijských her z roku 2002. I pokud s sebou máte ratolesti, které se na lyžích či snowboardu teprve učí, není problém využít jednu z několika lyžařských škol, které tu mají. Výhled na krásy Utahu je už jen bonusem navíc ke krásně zasněžené krajině.

Zarezervovat ubytování v Park City

5. Rukatunturi, Finsko

I když se může zdát, že 490 metrů nad mořem může být v odvětví lyžování spíše k smíchu, vězte, že Finsko rozhodně nezaostává za ostatními zeměmi, které se mohou pyšnit luxusními středisky. Naopak využívá své polohy a nejen, že resort zůstává v provozu celých 200 dní v roce, ale navíc zde kromě lyžování, snowboardu a bruslení můžete svůj volný čas trávit jízdou na saních tažených psy Husky a jednoduše si připadat jako v pohádce.

Zarezervovat ubytování v Rukatunturi

6. Zermatt, Švýcarsko

Tohle lyžařské středisko je právem považováno za jedno nejhezčích v Evropě. Celá vesnička je kompletně bez aut, nahoře si můžete užívat 360 km sjezdovek a sníh je tu celých 365 dní v roce. Zdá se, jako by už nic nemohlo být lepší, ale omyl – pokud se nahoře na vrcholku rozhodnete, že byste si rádi udělali výlet, není problém! Z tohoto místa se dá pohodlně na lyžích sjet až do Itálie, kde si můžete dát třeba oběd a na večeři být zase zpátky ve Švýcarsku.

Zarezervovat ubytování v Zermattu

7. Nozawa Onsen, Japonsko

Jeden z nejpopulárnějších lyžařských resortů v Japonsku se pyšní neuvěřitelným množstvím sněhové pokrývky – průměrná nadílka je asi 3,5 metru vysoká. Vesnice pod svahem je známá svými horkými prameny, vyvěrajícími ze země, kam se můžete zatoulat ve volných chvílích. Najdete zde celkem 50 sjezdovek pro různé úrovně obtížnosti a mimo jiné taky 10 kilometrů dlouhou trasu, během které se můžete zastavit v jedné z kaváren či restaurací, které jsou příhodně umístěny po délce této cesty. Nic vám tedy nebrání dát si do těla a poté se zaslouženě odměnit místními specialitami.

Zarezervovat ubytování v Nozawa Onsen

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Luxusní dovolená

Nejlepší ski resorty

Dovolená na horách není jen o skvělé lyžovačce, ale také o tom, kde složíte hlavu! Podívejte se s námi na ty nejkrásnější ski resorty, které máte na dosah!

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.