TOP 10 nejluxusnějších hotelů na Slovensku

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Nemusíte cestovat do vzdálených krajů a utratit tam nesmyslné sumy za luxus. Ten se vám naskytne i v případě, že jen přejedete hranice k bratrům Slovákům. Vybrali jsme pro vás TOP 10 slovenských hotelů, které vás utvrdí v tom, že pro luxus se nemusí jezdit daleko.

1. GRAND HOTEL KEMPINSKI

Vysoké Tatry jsou jednoznačně jednou z mnoha chloub, které Slovensko nabízí, a právě Grand Hotel Kempinski je zasazen do jedné z nejmalebnějších oblastí Tater. Naleznete jej totiž hned u krásného Štrbského plesa, kde se vám naskytne dech beroucí panorama jezera ve společnosti majestátních horských štítů. Hotel samotný z venku vypadá dočista jak z pohádky, je krásně malovaný. Uvnitř naopak hotel září čistotou a luxusem. Rozhodně si tu přijde na své také každý milovník spa a wellness, a jestliže si rádi dáte i na dovolené do těla, tak jistě využijte místní fitness zónu. Jestli máte krátce po svatbě a chtěli byste hotel Kempinski vybrat pro své líbánky, tak si zarezervujte novomanželský apartmán, protože co si budeme povídat, mít jezero a jeho okolí přímo na dlani, zatímco sedíte ve své soukromé vířivce na balkóně a popíjíte šampaňské? No, myslím, že málokdo by si nedal říct.

Zarezervovat ubytování v Grandhotelu Kempinski

2. WELLNESS HOTEL CHOPOK

Z Vysokých Tater přejdeme do těch Nízkých a podíváme se blíže na Wellness Hotel Chopok, který stojí na úpatí hory Chopok. Ať sem vyrazíte přes zimní sezónu nabaleni lyžemi nebo v létě připraveni chodit po túrách, tak si buďte jisti, že se po náročném dnu budete těšit zpátky na hotel. Wellness Hotel Chopok je moderní a luxusní hotel, kde si najde to své opravdu každý. Hotel je ideální také pro rodiny s dětmi, a to i s těmi nejmenšími. Je tu totiž k dispozici baby plavání a krásné dětské koutky. Kdo rád uvolní svaly po náročném dnu v sauně nebo se nechá hýčkat na masážích, tak jistě ocení širokou wellness nabídku. Hotel se stal také jedním z top míst pro kongresové setkání. No posuďte sami, není to tu úžasné?

Zarezervovat ubytování ve Wellness Hotel Chopok

3. HOTEL LOMNICA

Hotel Lomnica, který se nachází v samém srdci Tatranské Lomnice je naprostým rájem na zemi. Historie hotelu se začala psát již v roce 1894, ale zásadní rekonstrukcí prošel hotel v letech 2015-2016. Hotel je rozdělen na dvě části, na historickou, která nese tradici původního vzhledu hotelu a má secesní styl a na část moderní, která je ve stylu skandinávském. Z pokojů budete mít krásný výhled buď na Lomnický nebo Slavkovský štít. V prostorách hotelu nenajdete pouze luxusní hotely nebo wellness, ale jsou tu také pořádané umělecké výstavy sběratelů slovenského umění, kde můžete nahlédnout do historie a tradic této oblasti.

Zarezervovat ubytování v Hotelu Lomnica

4. GRANDHOTEL PRAHA

Nebojte se, nepřesunuli jsme se zpátky do Čech, naopak jsme stále zůstali v Tatranské Lomnici, přímo na úpatí Lomnického šítu, kde se nachází krásný secesní Grandhotel Praha, který svoji historii píše již od roku 1905. Co se týče jeho služeb, tak není na vrcholu jen v rámci Slovenska, ale v roce 2016 si odnesl cenu za 3. místo v kategorii Nejlepší historický SPA hotel v Evropě a o rok později se dostal dokonce o jednu příčku výš. Je to právě nové moderní SPA, které je velkou předností tohoto hotelu. V hotelu je dokonce k dostání jejich vlastní kosmetika na přírodní bázi bylinek, lesního ovoce a nejrůznějších darů tatranské přírody. Vyrazíte se tedy přesvědčit sami, jaké účinky má tatranská příroda a vzduch na vaše tělo a mysl?

Zarezervovat ubytování v Grandhotelu Praha

5. THE GRAND VIGĹAŠ

Pokud nejste příznivcem moderních hotelů, tak jistě oceníte právě The Grand Vigĺáš. Naleznete jej nedaleko města Zvolen ve stejnojmenné obci. O co se vlastně jedná? Vytvoření hotelových prostor v prostorách zámku bylo cílem poté, co v roce 1945 zámek vyhořel a dalších padesát let chátral. Rekonstrukce objektu začala na konci roku 2009 a byla dokončena o čtyři roky později. Od té doby je hotel/zámek dostupný široké veřejnosti nejen pro prohlédnutí zámeckých prostor, ale také pro příjemné prožití dovolené. Zajímavá část nabídky hotelu je například možnost oddání snoubenců v gotické kapličce nebo v rytířském sálu. Hotel disponuje také krásných kongresovým centrem a moderním wellness, kde můžete načerpat nové síly.

Zarezervovat ubytování v The Grand Vigĺaš

6. HOTEL POŠTA

Hotel Pošta v Demänovské Dolině je pravým místem pro každého, kdo má rád nevšední interiéry s nádechem avantgardy. Hotel totiž spojuje několik různorodých materiálů dohromady, což vytváří krásnou pastvu pro oči pro každého, kdo ocení jinakost. Už z venku hotel láká díky své nesymetrické architektuře. Ničím nerušené chvíle si můžete dopřát v krásném wellness centru, kde se můžete zapotit ve finské či parní sauně nebo zajít na uvolňující masáž. Jestliže zavítáte do tohoto hotelu během zimního období, tak si buďte jisti, že díky bohaté sněhové nadílce si zde budete připadat jako v pohádce. Hotel nabízí také až sedmdesátimístné kongresové centrum, kde hotelový personál rád vyhoví každému vašemu přání.

Zarezervovat ubytování v Hotelu Pošta

7. HOTEL AMADE CHÂTEAU

Jestliže chcete na chvíli zapomenout, že se nacházíte v střední Evropě a raději byste zavítali do prostředí a dob francouzského romantismu, tak je pro vás právě Hotel Amade Château tím pravým ořechovým. Zámek byl postavený v roce 1904 a stojí na troskách hnízda šlechtického rodu Amadé a najdete ho v obci Vrakúň. Hotel má celkem 30 elegantně zařízených pokojů. Každý z nich má ručně malované tapety a ručně tkané přikrývky, které jsou pokaždé v jiném stylu. Pokud byste nechtěli pokoj přímo ve francouzském stylu, tak si můžete objednat pokoj inspirovaný Afrikou, konkrétně Safari lovem na Sahaře, kterého se zúčastnil původní majitel tohoto sídla. Hotel nenabízí pouze krásné ubytování, luxusní gastro zážitky nebo příjemný odpočinek ve wellness. V létě se tu můžete zúčastnit například letního kina v zahradě, objednat si projížďku na kočáru s koňským spřežením nebo si užít lukostřelbu.

Zarezervovat ubytování v hotelu Amade Château

8. HEALTH SPA RESORT THERMIA PALACE

Pětihvězdičkový secesní hotel Thermia Palace je místem pro opravdové požitkáře. Poprvé byl otevřen v roce 1912 a netrvalo dlouho a díky svým léčebným lázním se dostal na špičku v Evropě, ne-li na celém světě. Hotel Thermia Palace leží uprostřed krásného lázeňského ostrova, který využívá místní termální prameny a naleznete tu i bahenní lázně. Interiéry hotelu jsou bohatě vyzdobeny, nechybí tu ani skvostné vitráže a v hotelové restauraci naleznete originální obraz Alfonse Muchy, jehož cena je nevyčíslitelná. Ale není to jen špičkové lázeňství, které hotel nabízí.Hosté tu mohou využít prostory k mnoha dalším aktivitám, jako je například tenis, golf, squash, cyklistické i běžecké stezky nebo si můžete dokonce zarybařit.

Zarezervovat ubytování v Health Spa Resort Thermia Palace

9. MARROL’S BOUTIQUE HOTEL BRATISLAVA

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na hlavní město Slovenska, kde se právě nachází tento krásný hotel. Do historického centra Bratislavy to odtud budete mít co by kamenem dohodil, a proto můžete odpočinek v hotelu spojit s poznáváním města. Marrol’s Boutique Hotel je jednoznačně skvělou volbou, jestliže chcete v uspěchaném městě trochu zpomalit a přijít na jiné myšlenky. Rozhodně nesmím opomenout restauraci Houdini, která se v tomto hotelu nachází a nabízí vám nejen mezinárodní kuchyni, ale také zejména tu slovenskou. Určitě navštivte také místní SPA, které je navrhnuto ve velice noblesním stylu. A pozor, je určeno také pro ty, kteří v hotelu ubytovaní nejsou.

Zarezervovat ubytování v Marrol’s Boutique Hotel Bratislava

10. GRAND HOTEL RIVER PARK

I poslední bod věnuji hotelu, který se nachází v hlavním městě Slovenska. Grand Hotel River Park je moderní komplex budov nacházející se přímo na nábřeží řeky Dunaj. Patříte-li tedy mezi romantiky, není nic lepšího než u výborné večeře pozorovat zapadající slunce odrážející se na hladině. To samozřejmě není to jediné, co hotel může nabídnout. Já jsem se konkrétně zamilovala do celo mramorových koupelen, které přímo překypují luxusem. Pokoje celkově jsou zařízeny ve velmi noblesním stylu a každý si tu najde to své. Samozřejmostí je SPA, které vás naprosto ohromí, a také tu naleznete fitness centrum. Takže ať jste spíš povalečský typ nebo si rádi dáte do těla, tak je spokojenost na vaší straně jistě zaručena.

Zarezervovat ubytování v Grand Hotel River Park Bratislava

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Luxusní dovolená

Nejlepší ski resorty

Dovolená na horách není jen o skvělé lyžovačce, ale také o tom, kde složíte hlavu! Podívejte se s námi na ty nejkrásnější ski resorty, které máte na dosah!

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.