Bulharsko

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

Objev zájezdy až s 80% slevou
Vyhledej zájezdy
Porovnat:
Vyberte zemi:
Strava:
Nerozhoduje
Cesta: Porovnat:
Vyberte letiště:
Vyberte letiště:

O destinaci

V Bulharsku zažijete jedinečnou dovolenou plnou koupání v moři, relaxace na rozlehlých plážích, procházek malebnými městečky i výletů do krásné přírody. Není s podivem, že se Bulharsko stává jednou z nejoblíbenějších destinací. Zároveň je cenově velmi dostupné, což poznáte i při posezení v restauracích u chutného jídla či při návštěvě turistických atrakcí. Poznejte krásy Bulharska na vlastní kůži!

 

Na rozmanitém Balkánském poloostrově najdete i 16. největší zemi na světě – Bulharsko. Věděli jste, že Bulharsko je nejstarší zemí Evropy? Od svého vzniku v roce 681 ani jednou nezměnilo svůj název.

V hlavním městě Sofie dnes žije téměř 20 % všech obyvatel Bulharska, mezi další velká města patří Plovdiv, Varna a Burgas. Poměrně smutnou zajímavostí je, že tato země pomalu vymírá. Zatímco v roce 1988 byl počet obyvatel Bulharska 9 milionů, v roce 2010 už to bylo pouze 7 milionů.

Znáte Bulharsko zejména jako letní destinaci? Není divu, bulharské Zlaté písky a Slunečné pobřeží jsou vyhlášenými dovolenkovými destinacemi. Byla by ale škoda tuto zemi nenavštívit i na jaře či na podzim. To je totiž ideální doba k poznávání přírodních a historických krás Bulharska. Navštivte například obrovský Rilský klášter či romantické Údolí růží.

Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností. Dejte si však pozor na to, že pokud bude Bulhar kývat hlavou, že ne, tak tím vlastně myslí ano.

 

Video z Bulharska ve 4K

Předpověd počasí pro Bulharsko

Bulharsko poloha na mapě

Letoviska

Pláže

V Bulharsku najdete řadu nádherných pláží, které doslova vybízejí k relaxaci v písku nebo na oblázcích. Odpočívejte a užívejte si koupání v průzračném moři. Hledáte ruch a vodní sporty? Nebo naopak chcete naprosté soukromí? Stačí si jen vybrat tu pravou pláž přesně pro vás. Níže najdete seznam nejznámějších z nich.

Co vidět a zažít

Bulharsko, to nejsou jen kilometry krásných pláží, ale také mnohé významné památky historie. Na své si zde přijdou romantické duše vyhledávající tajemná místa opředená příběhy i fanoušci hor. Víte, že hory zaujímají téměř 60 % Bulharska? Vydat se na ně můžete na jaře či na podzim, ale i v zimě, kdy zde máte možnost navštívit vyhlášená lyžařská letoviska. Přinášíme vám seznam míst, která byste v Bulharsku neměli minout.

Rady na cestu

Počasí

Pokud upřednostňujete poznávání historie a pěší turistiku, zvolte pro svou návštěvu některý z jarních nebo podzimních měsíců. V tomto období je v Bulharsku málo turistů a není takové horko. Jarní dny jsou dlouhé a svěží, příroda je v plném květu. Jde tedy o ideální čas pro návštěvu za účelem poznávání. Pokud jste milovníky koupání, zvolte letní měsíce, kdy je teplota vzduchu i vody nejvyšší.

 

Ideální doba pro návštěvu Bulharska se liší dle očekávání, která od své dovolené máte. Pokud upřednostňujete poznávání historie a pěší turistiku, zvolte pro svou návštěvu některý z jarních nebo podzimních měsíců. V tomto období je v Bulharsku málo turistů a není takové horko. Jarní dny jsou dlouhé a svěží, příroda je v plném květu.

Pokud jste milovníky koupání, zvolte spíše letní měsíce, kdy je teplota vzduchu i vody nejvyšší.

 

Období hlavní a vedlejší sezóny a kdy nejezdit

Hlavní sezonou v Bulharsku jsou letní měsíce, kdy sem přijíždějí turisté z celého světa, aby si užili horkých slunných dnů a teplého moře. Vedlejší sezonou jsou jarní a podzimní měsíce, ve kterých není takové horko, ale počasí je přesto příjemné. Zima je v Bulharsku mírná. V zimě se však průměrné teploty pohybují kolem 4 °C a zimní měsíce jsou jedněmi z nejdeštivějších, proto není vhodné v tomto období do Bulharska jezdit.

Počasí v jednotlivých měsících

Leden–únor
Leden a únor jsou nejchladnějšími měsíci v roce. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 4 °C. Jde o jedny z nejdeštivějších měsíců. Leden je ještě o něco deštivější než únor, prší v průměru 10 dní v měsíci, zatímco v únoru 9 dní.

Březen
V březnu se počasí začíná pomalu zlepšovat, průměrná denní teplota roste na 6 °C a snižuje se také průměrný počet deštivých dnů v měsíci na cca 8.

Duben
V dubnu už průměrné denní teploty dosahují k 12 °C a jde o vhodný měsíc k návštěvě pro ty z vás, kteří hledají klid, osvěžující teploty vzduchu a netouží po koupání v moři.

Květen
Květen je již velmi vhodným měsícem k návštěvě Bulharska především pro milovníky jarní přírody a příjemných teplot kolem 20 °C.

Červen
V červnu v Bulharsku pomalu začíná hlavní sezona, jelikož průměrné teploty vzduchu již přesahují 20 °C podobně jako teplota moře.

Červenec–září
Měsíce červenec, srpen a září jsou v Bulharsku hlavní sezonou. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 27 °C. Také teplota moře je velice příjemná – přibližně 21–25 °C –, zároveň jde o nejméně deštivé měsíce.

Říjen
Říjen je ještě vhodným měsícem k návštěvě Bulharska z hlediska osvěžujících průměrných teplot vzduchu kolem 16 °C.

Listopad
V listopadu se postupně ochlazuje. Teplota vzduchu již nevyšplhá nad 13 °C, v průměru se drží kolem 10 °C a jde o jeden z nejdeštivějších měsíců v roce.

Prosinec
Prosinec již patří mezi jedny z nejchladnějších měsíců v roce, kdy průměrné teploty vzduchu dosahují pouhých 4 °C. Zároveň často prší – cca 10 dní v měsíci.

Průměrné teploty a srážky

Jižní Bulharsko se vyznačuje středomořským klimatem, které je charakteristické horkým suchým létem a mírnou zimou s větším počtem srážek. Oproti tomu pro severní Bulharsko je typické klima kontinentální s horkým suchým létem a studenou vlhkou zimou. Průměrné denní teploty vzduchu v létě se pohybují kolem 25 °C, zatímco v zimních měsících se průměrné denní teploty drží kolem 4 °C. V jarních měsících se průměrné denní teploty pohybují přibližně mezi 10–20 °C a na podzim taktéž mezi 10–20 °C. Průměrná teplota vody přesahuje 20 °C v období od června do září, přičemž nejteplejší voda bývá v srpnu. Naopak nejchladnější voda je od prosince do dubna, kdy její teplota v průměru nepřesáhne 9 °C. Nejvíce srážek je v Bulharsku v zimě, konkrétně od listopadu do ledna. Deštivý bývá také květen. Nejméně srážek zde spadne v letních a podzimních měsících – od července do října.

 

 

Mapa

Zájezdy