Dubaj

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

Objev zájezdy až s 80% slevou

O destinaci

V Dubaji vás čeká jedinečná dovolená, při které poznáte jedno z nejmodernějších měst světa, navštívíte nejvyšší budovu na zeměkouli, budete relaxovat na nádherných plážích, koupat se v průzračném moři, podniknete výlet do pouště a zároveň poznáte exotickou kulturu. Dubaj je městem, do kterého se můžete vydat po celý rok, aniž byste se báli chladného počasí, městem, které vám vyrazí dech svými neuvěřitelnými atrakcemi a moderní architekturou v kontrastu s arabskou kulturou.

[Pocasi id="33207"][Video id="33207"]

Poloha na mapě

Letoviska

Pláže

Co vidět a zažít

Rady na cestu

Základní fráze v Dubaji

Dobré ráno Sabah alkhyr

Dobrý den Yawm jamil

Dobrý večer Masa' alkhayr

Nashledanou Mae alsalama

Mluvíte anglicky? Hal tatahadath al'iinjlizia?

Mluvíte německy? Hal tatahadath allughat alalmany?

Nerozumím 'Ana la 'afham

Promiňte Efu

Ano Nem

Ne La

Prosím Min fadlik

Děkuji Shukraan lak

Včera / Dnes / Zítra 'Ams / alyawm / ghadaan

Pomoc Musaeada

Otevřeno / Zavřeno Fath / Mughlaq

Odlet / Přílet Rahil / Wusul

Informace Maelumat

Autobus Alhafila

Nádraží Mahatat skt hadid

Letiště Matar

Směnárna Maktab alsarafa

Zavazadlo 'Amtiea

Zastávka Tawaquf

Hotel Funduq

Restaurace Mateam

 

Počasí

DY DUBAJ NAVŠTÍVIT

V Dubaji je teplé počasí vhodné ke koupání po celý rok, takže ji můžete navštívit prakticky kdykoliv. Nejlepší doba pro návštěvu Dubaje je však na jaře či na podzim, kdy se denní teploty pohybují kolem příjemných 30 °C a teplota moře kolem 25°C. V létě mohou denní teploty přesáhnout 40 °C, takže pokud nejste milovníky parných dnů, nejsou letní měsíce ideálním obdobím pro vaši dovolenou v Dubaji. V moři se také příliš neochladíte, jelikož průměrná teplota vody se v létě pohybuje kolem 30°C . Naopak v zimě se průměrné denní teploty vzduchu pohybují kolem příjemných 25°C, takže jde o jedno z velmi vhodných období pro návštěvu Dubaje. Moře však bude v zimních měsících o něco chladnější – jeho teplota se pohybuje kolem 22°C.

OBDOBÍ HLAVNÍ SEZONY, VEDLEJŠÍ A KDY NEJEZDIT

Hlavní návštěvní sezona trvá v Dubaji zhruba od března do května a poté od října do prosince. V tomto období jsou nepříjemnější teploty vzduchu i moře a z toho důvodu je zde nejvíce turistů. Vedlejší návštěvní sezonou jsou zimní měsíce leden a únor, kdy je nejchladněji. Z hlediska příjemných teplot vzduchu i vody však jde ještě o vhodné měsíce pro návštěvu Dubaje. Naopak v letních měsících nedoporučuji do Dubaje jezdit, jelikož teploty vzduchu přes den běžně přesahují 40°C a občas dosahují až 50°C. Z toho důvodu se v létě v Dubaji nenachází mnoho turistů, hotely jsou vylidněné a díky tomu je možné narazit na výrazné slevy na ubytování i turistické atrakce.

POČASÍ V JEDNOTLIVÝCH MĚSÍCÍCH

Leden-únor

Leden a únor jsou nejchladnějšími měsíci v roce, ve kterých se průměrná denní teplota vzduchu pohybuje kolem 23°C. Teplota vody je zhruba 22°C.

Březen

V březnu se začíná pomalu oteplovat, průměrné denní teploty vzduchu rostou na zhruba 27°C. Teplota vody je stále přibližně 22°C.

Duben

V dubnu průměrné denní teploty vzduchu rostou již nad 30°C a průměrná teplota vody na 24°C.

Květen

Květen je již velmi teplým měsícem, kdy průměrná denní teplota vzduchu šplhá na 36°C a průměrná teplota vody na 26°C. V květnu obvykle vůbec neprší.

Červen-září

Měsíce červen, červenec, srpen a září jsou nejteplejšími měsíci v roce a z toho důvodu také nejméně vhodnými měsíci k návštěvě Dubaje. Průměrná denní teplota vzduchu roste až k 40°C a přes den nejsou neobvyklé ani teploty kolem 50°C na sluníčku. Ani ve vodě se člověk moc neochladí, jelikož její průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C. V tomto období obvykle vůbec neprší.

Říjen-listopad

V říjnu a listopadu postupně klesají teploty. V říjnu průměrné denní teploty vzduchu ještě šplhají k 35°C, zatímco v listopadu již jen k 30°C. Průměrná teplota vody se drží na příjemných 28°C.

Prosinec

V prosinci se postupně ochlazuje. Jde o velmi vhodný měsíc k návštěvě Dubaje, jelikož průměrné denní teploty vzduchu dosahují 26°C a průměrná teplota vody 25°C.

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY A SRÁŽKY

V Dubaji stejně jako v ostatních oblastech Arabského poloostrova panuje typické pouštní klima, pro které jsou charakteristické vysoké teploty a minimum srážek. Průměrné denní teploty vzduchu v létě se pohybují kolem 40°C, zatímco v zimních měsících se průměrné denní teploty drží kolem 25°C. V jarních měsících se průměrné denní teploty pohybují mezi 27-35°C a na podzim mezi 30-35°C. Co se týče srážek, jsou v Dubaji minimální. Od května do listopadu zde neprší obvykle vůbec. Srážky začínají přibývat až od prosince. Nejvíce jich v Dubaji spadne v únoru a březnu. Posledním měsícem, ve kterém se srážky mohou zřídka objevit, je měsíc duben.

Mapa

Poloha na mapě