Puerto de la Cruz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...

Objevte tajné nabídky zájezdů! First a last minute dovolená s až 80% slevou!

Objev zájezdy až s 80% slevou

O destinaci

Letovisko, které nikdy nespí, i historická romantika, takové je Puerto de la Cruz, kolébka tenerifského turismu. Bylo to právě toto přístavní město, kam začali jezdit první návštěvníci z Evropy. Přístav má jedinečnou polohu, kde se snoubí divoká krajina ostrova, skály a vegetace, s turistickými atrakcemi a všudypřítomným uměním. V každém ročním období má co nabídnout!

O letovisku Puerto de la Cruz

Na severu Kanárského ostrova Tenerife je situováno přístavní město Puerto de la Cruz. Bylo založeno v 17. století jako rybářská vesnice, ale když výbuch sopky na počátku 18. století zničil sousední přístav Garachico, vesnice zaznamenala radikální přestavbu, zejména přístavu, a veškeré dění bylo přesunuto právě tam.

Tato tragická událost pro Garachico předznamenala budoucí vývoj Puerta de la Cruz. Díky strategicky výhodné poloze profitovalo z obchodu s řadou zemí jako byla Amerika, Anglie nebo Francie. Bohatý přístav tak mohl rozkvést do dnešní podoby pulzujícího města, kde se snoubí historie s moderní architekturou a stylem života.

Milovníky přírody pak jistě potěší umístění regionu v údolí Orotava. Tato zelená oáza dopřává svým návštěvníkům klid, relaxaci a možnost návštěvy ovocných plantáží.

Staré město je ukázkou nezaměnitelného kanárského genia loci. Tato část kolem původního rybářského přístavu je tvořena úzkými uličkami s domy v koloniálním stylu. Na molo každý den připlouvají rybáři se svými bárkami jako před lety a nabízí své zboží. Také zde doslova na každém rohu narazíte na záplavu charismatických kaváren, restaurací a obchůdků.

Druhý místní přístav představuje určitý kontrast, ale určitě stojí za návštěvu. Najdete tam značkové butiky, okouzlující náměstí i množství turistických atrakcí.

Jak se do letoviska Puerto de la Cruz dostat z letiště

Tenerife odbavují dvě letiště, na severu a jihu ostrova. V tomto případě pravděpodobně přiletíte na severní u San Cristóbal de la Laguna. Od vaší cílové destinace je vzdálené 26 km. Existuje řada možností, jak se z nebo na letiště dostat.

Pokud jste klienty některé s CK, na letišti vás bude čekat delagát a dopraví vás na vaše místo pobytu autobusem. Doba jízdy se liší v závislosti na tom, u kolika jiných hotelů budete zastavovat, ale s největší pravděpodobností počítejte tak s hodinou nebo dvěma.

V případě, že jste se rozhodli pro individuální dopravu, jistě nejpohodlnější je využít letištní transfer. Ten si zajistěte dopředu na stránkách www.elmarservices.es. Ceny se pohybují od 800 korun v závislosti na zvoleném dopravním prostředku.

Levnější a praktičtější variantou je půjčení vlastního vozu, a když už ho máte, byla by škoda nevyužít ho k prozkoumání ostrova, až vás přestane bavil ležet na pláži či u bazénu. Jednou z posledních možností je využití taxi služby, ta stojí okolo 1 000 korun. Ať zvolíte jakoukoliv ze zmíněných variant, v Puerto de la Cruz budete do dvaceti minut.

Nejlevnějším dopravním prostředkem je ale místní linkový autobus. Vyráží každých 30 minut (přesný jízdní řád naleznete na stránkách www.titsa.com), cesta je za příznivých 140 korun a v cíli budete za půl hodiny.

Pro koho je letovisko Puerto de la Cruz vhodné

Puerto de la Cruz je vhodné naprosto pro každého! Snoubí se v něm historie a tradice rybářského přístavu z koloniálních časů s tempem moderního turistického centra. Tím pádem je ideálním místem pro romantické dovolené ve dvou, čas strávený s dětmi i pro partu přátel, kteří si chtějí užít noční zábavy v klubech a barech.

Co dělat v letovisku Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz nabízí řadu zajímavostí především v historickém centru města v blízkosti starého rybářského přístavu. Centrum je soustředěné kolem náměstí Plaza del Charco, kde můžete ve stínu palem dovezených až z Kuby rozjímat nad dobrou kávou či vínem v některé z četných kavárniček a restaurací.

Pestrou atmosféru Puerta de la Cruz příhodně spoluutváří místní pouliční umění, které je doslova všudypřítomné. Na budovách, zdech, ale i popelnicích. Tam všude se realizují jak místní, tak i světoví street artoví umělci – a výsledek opravdu stojí za to. Španělsko a Kanárské ostrovy obzvlášť jsou známé svou barevností, což je jev, který se v tomto městě projevuje vrchovatou měrou. Bohužel (nebo bohudík?) neexistuje žádný ucelený průvodce, který by vám místa maleb představil, zkrátka musíte objevovat. Teprve toulky za uměním dodají vašim procházkám po Puerto de la Cruz pravé kouzlo.

Puerto de la Cruz je město, kde se neustále něco děje. V únoru se nechte strhnout temperamentními rytmy tradičního španělského karnevalu. Bujaré oslavy trvají několik dní a vy tak můžete být svědky průvodu alegorických vozů, pestrých kostýmů, volby královny karnevalu nebo starobylého ceremoniálu, který se nazývá “Pohřeb sardinky” a symbolizuje smrt věcí minulých a oslavuje znovuzrození a plodnost.

Pro milovníky vína je ideální čas k návštěvě tohoto letoviska listopad. To je období svátku Fiesta de san Andrés a oslav s ním spojených. Veřejnosti se tak každoročně otevírají sklepy místních vinařů.

Pláže v okolí

Nejznámější pláží v této lokalitě je Playa Martianez. Jedná se o menší městskou pláž, která bohužel nepatří k těm nejkrásnějším, ale má jiné kvality. Nabízí skvělé podmínky pro plavání, veškerý servis jako pobřežní stráž, toalety, či restaurace jsou zde samozřejmostí. Dále si zde můžete zapůjčit surf a zadovádět si ve vlnách. Nespornou výhodou je její dostupnost z centra.

Součástí Playa Jardin jsou překrásné zahrady, které návštěvníkům umožňují relax ve stínu místní flóry. Pláž zahrnuje tři přilehlé zálivy a každý z nich přináší trošku jiné podmínky. První je vhodný spíše pro surfaře, další, nejmenší, nabízí privátní atmosféru pro páry a klid pro odpočinek, a třetí z nich, nejrozlehlejší, uspokojí především rodiny s dětmi. Díky mořskému vánku a místní zeleni si budete připadat jako ve skutečné oáze.

Jednou z nejkrásnějších, ačkoliv hůře dostupných pláží na severním pobřeží je Playa el Bollullo. Leží přibližně čtyři kilometry od Puerto de la Cruz v dechberoucí modré zátoce nad kterou se tyčí černé skály porostlé zelení, především banánovníky. Toto místo, kde jsou kontrastovány tři syté barvy – modrá, černá a zelená je pastvou pro oči. Pláž poskytuje návštěvníkům servis jako toalety a občerstvení.

Výlety v okolí

Lago Martianez: Dokonalé místo pro schlazení během parného dne, když vás omrzí oceán. Nachází se na sklanatém pobřeží Puerta de la Cruz. Costa Martianez nabízí za pouhých 6 euro celedonní vstup do rozsáhlého bazénového komplexu s mořskou vodou. Lehátka jsou zdarma. Místní bary, zeleň a působivé bazénové fontány prostě stojí za to! Doporučujeme hlavně rodinám s dětmi, pro které může být místní část oceánu kvůli vlnám často nepřístupná.

La Orotava: Malebné město La Orotava leží sedm kilometrů směrem do vnitrozemí. Je dokonalou ukázkou kanárské architektury. Bylo založeno v 16. století, a tak zde najdete řadu významných historických paláců, kostelů a typických domů s barevnými fasádami a dřevěnými balkony. Dostanete se tam například linkou číslo 363.

Zoo Loro Parque: Jednou z nejlepších a nejrozsáhlejších zoo v Evropě. A co víc, tato atrakce je spojena s vodním světem a botanickou zahradou. Leží na okraji Puerta de la Cruz a zdarma vás tam dopraví speciální autobus vyjíždějící z centra. Vstupné pro dospělého je 37 euro, dítě 6 – 11 let 25 euro a do 6 let zdarma. Občerstvení v areálu je samozřejmostí.

Stravování

Moderní top gastronomii nabízí restaurace El Taller Save Diaz v centru města. Můžete si vybrat z variací tradičních španělských jídel. Menu jsou promyšlená do detailu, sladěná a prezentace úchvatná. Tomu odpovídá i cena. Malá rodinná restaurace Bodega Julian láká na poctivé španělské jídlo, přátelskou atmosféru a cenovou dostupnost. Nezapomeňte ochutnat jejich proslulé jehněčí!

Puerto de la Cruz aktuální počasí

13° - Částečně oblačno
Vítr: 11 km/h
|
Vlhkost: 88 %
|
Tlak: 1028 mbar

Předpověd počasí pro Puerto de la Cruz na 10 dní

Út 10.12
19 °
Částečně oblačno
Vítr: 18 km/h
Vlhkost: 75 %
St 11.12
18 °
Místy blízký déšť
Vítr: 22 km/h
Vlhkost: 83 %
Čt 12.12
18 °
Místy blízký déšť
Vítr: 29 km/h
Vlhkost: 83 %
Pá 13.12
17 °
Místy blízký déšť
Vítr: 24 km/h
Vlhkost: 80 %
So 14.12
20 °
Částečně oblačno
Vítr: 11 km/h
Vlhkost: 67 %
Ne 15.12
18 °
Zataženo
Vítr: 5 km/h
Vlhkost: 64 %
Po 16.12
17 °
Slabé dešťové přeháňky
Vítr: 17 km/h
Vlhkost: 74 %
Út 17.12
15 °
Občasný silný déšť
Vítr: 9 km/h
Vlhkost: 68 %
St 18.12
16 °
Částečně oblačno
Vítr: 9 km/h
Vlhkost: 70 %
Čt 19.12
22 °
Částečně oblačno
Vítr: 6 km/h
Vlhkost: 57 %
Pá 20.12
21 °
Částečně oblačno
Vítr: 7 km/h
Vlhkost: 77 %

Video z destinace Puerto de la Cruz

Poloha na mapě

Kam dál?

Los Cristianos

Křišťálově čistá voda, zlatavý písek a dlouhé promenády lemované vysokými palmami, s jejichž listy si hraje vítr vanoucí od moře. Přesně takové dojmy plní letovisko Los Cristianos, které naleznete v jihozápadní části ostrova Tenerife, konkrétně v regionu Arona. O letovisku ...

Los Cristianos

Playa de Las Américas

Cíl byl jasný. Vybudovat letovisko, které pojme všechny služby a atrakce, které by turisté naprosto milovali. A povedlo se. Letovisko Playa de las Américas, které bylo vybudováno jako uměle vytvořený ráj, je dnes jedním z nejžádanějších letovisek na ostrově a ...

Playa de las Americas

Costa Adeje

Není tomu tak dávno, co bylo letovisko Costa Adeje vybudováno, proto na vás ze všech koutů bude dýchat příjemná novota. Užijte si příjemné chvíle na místě, kde jsou příznivé podmínky po celý rok a načerpejte během své dovolené novou krev ...

Costa Adeje

Los Gigantes

Pobřežní letovisko ležící v ,,objetí obrů” – to je Los Gigantes na západním pobřeží ostrova Tenerife. Láká návštěvníky svou unikátní polohou v sevření stejnojmenných skalních masivů. Dalo by se popsat jako místo protikladů, díky kterým si každý najde to své. ...

Los Gigantes

El Médano

Návštěva malé rybářské vesnice El Médano vám doslova vyrazí dech. Jedna z prvních věcí, které si všimnete, je neutuchající vítr. Není divu, že je El Médano světoznámé v surfařských kruzích. Brzo ráno můžete na obloze pozorovat barevné „draky“ přitom, jak ...

Playa Paraiso

Moderní letovisko Playa Paraiso leží v klidné poloze na západním pobřeží Tenerife. Jeho břehy omývá teplý Atlantský oceán, zatímco se na východě tyčí nejvyšší hora Španělska Pico de Teide. Pro svůj vyhlášený klid je Playa Paraiso dokonalým místem ke strávení ...

Playa Paraiso

Las Galletas

Toto nejjižnější tenerifské letovisko má hodně co nabídnout. Pokud hledáte spíše poklidnou dovolenou a nepotřebuje ke spokojenosti velké resorty, budete se zde cítit jako doma. Rybářská vesnice disponuje nádhernou atmosférou a promenáda kolem moře vás okouzlí. Zastavte se v jednom ...

Las Galletas

Playa de la Arena

Pokud hledáte malebné, romantické a poklidné letovisko pro vaši slunnou dovolenou, určitě pro Vás Playa de la Arena na západě ostrova bude to pravé. Samotné letovisko i jeho okolí má hodně co nabídnout. Od nespoutané přírody, přes půvabné útesy a ...

Playa de la Arena

Los Realejos

Pokud chcete zažít nevšední zážitky, vydejte se do letoviska Los Realejos. Toto místo si navzdory turistické oblíbenosti zachovalo svoji úchvatnou atmosféru, uvítá vás velmi specifická sopečná pláž s černým pískem, nádherně čisté moře, roztomilé obchůdky a můžete si pochutnávat na ...

Santa Cruz de Tenerife

Po návštěvě Santa Cruz budete naprosto nadšení rozmanitostí, kterou město nabízí. Čeká na vás velké množství kulturních památek, zelené pěší zóny, četné nákupní příležitosti a obrovský přístav, který se táhne podél pobřežní silnice. Hlavní město Tenerife navíc není až tak ...

Santa Cruz de Tenerife

Golf del Sur

Kdo by nechtěl strávit dovolenou na pohádkami opředeném Tenerife? Moře tak tyrkysové, až oči přecházejí, a krásné počasí, pohybující se mezi 20 a 30 stupni po celý rok, vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Obklopeni zde budete luxusem, a tak vám nezbyde, ...

Golf del Sur

Callao Salvaje

Letovisko Callao Salvaje ležící na západním pobřeží ostrova Tenerife je kouzelným místem v krajině plné vinohradů, banánových plantáží a pláží s černým pískem. Vyhledáváte-li během své dovolené pohodovou a klidnou atmosféru, tak pro vás bude letovisko Callao Salvaje trefou do ...

Callao Salvaje

Puerto de Santiago

Menší letovisko Puerto de Santiago je společně se sousedními letovisky Los Gigantes a Playa la Arena jakousi bránou do rekreační oblasti jihozápadního pobřeží Tenerife. Jestliže preferujete během své dovolené větší klid a pohodu, tak pro vás bude jistě Puerto de ...

Puerto de Santiago

Letoviska

Los Cristianos

Křišťálově čistá voda, zlatavý písek a dlouhé promenády lemované vysokými palmami, s jejichž listy si hraje vítr vanoucí od moře. Přesně takové dojmy plní letovisko Los Cristianos, které naleznete v jihozápadní části ostrova Tenerife, konkrétně v regionu Arona. O letovisku ...

Los Cristianos

Playa de Las Américas

Cíl byl jasný. Vybudovat letovisko, které pojme všechny služby a atrakce, které by turisté naprosto milovali. A povedlo se. Letovisko Playa de las Américas, které bylo vybudováno jako uměle vytvořený ráj, je dnes jedním z nejžádanějších letovisek na ostrově a ...

Playa de las Americas

Costa Adeje

Není tomu tak dávno, co bylo letovisko Costa Adeje vybudováno, proto na vás ze všech koutů bude dýchat příjemná novota. Užijte si příjemné chvíle na místě, kde jsou příznivé podmínky po celý rok a načerpejte během své dovolené novou krev ...

Costa Adeje

Los Gigantes

Pobřežní letovisko ležící v ,,objetí obrů” – to je Los Gigantes na západním pobřeží ostrova Tenerife. Láká návštěvníky svou unikátní polohou v sevření stejnojmenných skalních masivů. Dalo by se popsat jako místo protikladů, díky kterým si každý najde to své. ...

Los Gigantes

El Médano

Návštěva malé rybářské vesnice El Médano vám doslova vyrazí dech. Jedna z prvních věcí, které si všimnete, je neutuchající vítr. Není divu, že je El Médano světoznámé v surfařských kruzích. Brzo ráno můžete na obloze pozorovat barevné „draky“ přitom, jak ...

Playa Paraiso

Moderní letovisko Playa Paraiso leží v klidné poloze na západním pobřeží Tenerife. Jeho břehy omývá teplý Atlantský oceán, zatímco se na východě tyčí nejvyšší hora Španělska Pico de Teide. Pro svůj vyhlášený klid je Playa Paraiso dokonalým místem ke strávení ...

Playa Paraiso

Las Galletas

Toto nejjižnější tenerifské letovisko má hodně co nabídnout. Pokud hledáte spíše poklidnou dovolenou a nepotřebuje ke spokojenosti velké resorty, budete se zde cítit jako doma. Rybářská vesnice disponuje nádhernou atmosférou a promenáda kolem moře vás okouzlí. Zastavte se v jednom ...

Las Galletas

Playa de la Arena

Pokud hledáte malebné, romantické a poklidné letovisko pro vaši slunnou dovolenou, určitě pro Vás Playa de la Arena na západě ostrova bude to pravé. Samotné letovisko i jeho okolí má hodně co nabídnout. Od nespoutané přírody, přes půvabné útesy a ...

Playa de la Arena

Los Realejos

Pokud chcete zažít nevšední zážitky, vydejte se do letoviska Los Realejos. Toto místo si navzdory turistické oblíbenosti zachovalo svoji úchvatnou atmosféru, uvítá vás velmi specifická sopečná pláž s černým pískem, nádherně čisté moře, roztomilé obchůdky a můžete si pochutnávat na ...

Santa Cruz de Tenerife

Po návštěvě Santa Cruz budete naprosto nadšení rozmanitostí, kterou město nabízí. Čeká na vás velké množství kulturních památek, zelené pěší zóny, četné nákupní příležitosti a obrovský přístav, který se táhne podél pobřežní silnice. Hlavní město Tenerife navíc není až tak ...

Santa Cruz de Tenerife

Golf del Sur

Kdo by nechtěl strávit dovolenou na pohádkami opředeném Tenerife? Moře tak tyrkysové, až oči přecházejí, a krásné počasí, pohybující se mezi 20 a 30 stupni po celý rok, vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Obklopeni zde budete luxusem, a tak vám nezbyde, ...

Golf del Sur

Callao Salvaje

Letovisko Callao Salvaje ležící na západním pobřeží ostrova Tenerife je kouzelným místem v krajině plné vinohradů, banánových plantáží a pláží s černým pískem. Vyhledáváte-li během své dovolené pohodovou a klidnou atmosféru, tak pro vás bude letovisko Callao Salvaje trefou do ...

Callao Salvaje

Puerto de Santiago

Menší letovisko Puerto de Santiago je společně se sousedními letovisky Los Gigantes a Playa la Arena jakousi bránou do rekreační oblasti jihozápadního pobřeží Tenerife. Jestliže preferujete během své dovolené větší klid a pohodu, tak pro vás bude jistě Puerto de ...

Puerto de Santiago

Pláže

Pláže jako vystřižené z katalogů? Takové najdete na ostrově Tenerife. Vyznačují se nebývale tmavým pískem, nechybí ale ani ty s pískem bílým. Na Tenerife si tedy snadno vyberete pláž přesně podle svého gusta. Níže najdete seznam těch nejznámějších z nich.

Playa de Las Américas

Pláž Playa de Las Americas se nachází na jižní části ostrova Tenerife a patří mezi to nejlepší a nejznámější, co na tomto tropickém ostrově najdete. Pro své kvality byla dokonce oceněna i modrou vlajkou, která symbolizuje bezpečnost, čistotu i šetrnost ...

Playa de las Americas

Playa de Las Teresitas

I na Tenerife lze najít dlouhé písečné pláže nikoliv s černým, nýbrž s bílým pískem. Playa de Las Teresitas je toho důkazem, jedná se o jedinou bílou pláží na severním pobřeží Tenerife. Dílo přírody to však není, roku 1973 sem ...

Playa de las teresitas

Playa Jardín

Na severu tropického ráje Tenerife leží v těsné blízkosti s letoviskem Puerto de la Cruz překrásná pláž Playa Jardín. Pochlubí se jemným tmavým pískem a velice pozvolným klesáním do vod Atlantského oceánu. Zaujme ovšem i přilehlými zahradami, kde se můžete ...

pláž Playa Jardin

Playa de las Vistas

Pláž Playa de las Vistas nalezneme mezi letovisky Playa de las Americas a Los Cristianos na jihu tropického ráje Tenerife. Pochlubí se zejména jemným zlatým pískem a také nejvyšším oceněním kvality – modrou vlajkou. Často bývá tato pláž také označována ...

pláž Playa de Las Vistas

Playa de La Arena

Na západním pobřeží ostrova Tenerife najdete překrásnou pláž s černým sopečným pískem. Tato pláž leží přímo v centru stejnojmenného letoviska Playa de La Arena, a je tak ideálním místem pro ty, kteří zde tráví svou dovolenou. Díky černému zbarvení písku ...

Playa de la Arena

Playa de Los Gigantes

Playa de Los Gigantes je pláž nacházející se v blízkosti přístavu ve stejnojmenném letovisku Los Gigantes, které se nachází na západě ostrova. Tato písečná pláž s jemným černým pískem je unikátní v tom, že se po její pravici začínají rozprostírat ...

Playa de los Gigantes

Playa de La Tejita

Pokud toužíte po klidné pláži bez velkého množství návštěvníků, bude pro vás Playa de la Tejita ta pravá. Jedná se o písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Při koupání či odpočinku na pláži navíc budete moci pozorovat úchvatné okolí ...

pláž Playa de La Tejita

Playa de Fañabé

Na jihozápadě Tenerife na pobřeží Costa Adeje leží Playa de Fañabé. Je asi 500 metrů dlouhá pláž se světle šedým lávovým pískem. Skály zde slouží jako vlnolamy, díky kterým tu téměř nepotkáte vlny. Koupání si zde tak užijí i vaši ...

pláž Playa Fanabe

Playa del Duque

Playa Del Duque je bílošedá pláž nacházející se na jihu ostrova, v populárním letovisku Costa Adeje. Tato písečná pláž se světlým pískem a středně strmým klesáním do moře je skvělým místem pro celoroční odpočinek. V levé části pláže, poblíž skalisek, ...

pláž Playa del Duque

Playa de El Medáno

Playa de El Medáno je dva kilometry dlouhá písečná pláž nacházející se na jižním pobřeží Tenerife, jen několik málo kilometrů od letiště Tenerife Jih. Tato pláž je vyhlášeným centrem vodních sportů a radovánek. Téměř vždy tu narazíte na milovníky windsurfingu ...

pláž Playa de El Medáno

Playa del Socorro

Divoké vlny - to je důvod, proč je tato pláž tak oblíbená mezi milovníky vodních sportů, a zejména pak mezi surfaři, kteří tu mají celoročně ideální podmínky. Pláž Playa del Socorro ležící na severu Tenerife je jednou z největších přírodních ...

Playa del Socorro

Playa El Bollullo

V těsné blízkosti města Puerto de la Cruz leží pláž Playa El Bollullo. Přístup k ní nepatří mezi nejsnadnější, musíte procházet úzkými uličkami, na samotnou pláž pak vede schodiště. Až ho sejdete, čeká zde na vás 300 metrů dlouhá pláž ...

pláž Playa El Bollullo

Playa del Camisón

Playa del Camisón se nachází u největšího turistického letoviska Las Americas. Dlouhá je asi 300 metrů a je mnohem menší než její slavná sousední pláž na východě, Playa de las Vistas. V zadní části pláže se nachází pěkná promenáda lemovaná ...

Playa del Camison

Playa Las Galgas

Pláž Las Galgas, známá také jako Playa Paraiso, se skrývá ve stejnojmenném letovisku. Kolem pláže se táhne dlouhá promenáda a nutno upřímně říct, že odtud pláž nevypadá extra nádherně. Když však sejdete až na ni, změníte názor. Pokrývá jí jemný ...

Playa Las Galgas

Co vidět a zažít

Až si dostatečně odpočinete na pláži, byla by škoda tento úchvatný ostrov neprozkoumat víc. Zdejší příroda okouzlí každého, především pak milovníky pěších túr. Do výšky se tyčící hory lákají k výstupu, který bude sice náročný, ale slibujeme, že odměna ve formě výhledu bude stát za to. A věděli jste, že tu můžete spatřit i pyramidy? Přinášíme vám seznam míst, která byste při svých toulkách po Tenerife rozhodně neměli minout.

Národní park Teide

Národní park Teide je naprosté „must see“, pokud se rozhodnete procestovat vnitrozemí Tenerife. Tento park, v jehož středu se nachází nejvyšší vrchol Španělska, Pico del Teide, nabízí svým návštěvníkům desítky zajímavých turistických tras vedoucích zcela atypickou krajinou připomínající Měsíc či ...

Národní park Teide

Zoo Loro Parque

Věděli jste, že největší sbírku papoušků na světě si můžete prohlédnout právě na Tenerife? Místní Loro Park je naprostým unikátem, co se týče chovaných druhů zvířat a oblíbenosti návštěvníků. Loro Park je turisty považován za jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad ...

Zoo Loro Parque

Vodní park Siam

Vodní park Siam je jedním z míst, které musíte na Tenerife navštívit. Tento aquapark, který je postaven v asijském stylu, totiž nabízí mnoho zábavy pro děti i dospělé. Až se dostatečně vyřádíte na zdejších atrakcích, odpočiňte si při plavbě po ...

Vodní park Siam

Dračinec El Drago milenario

Na severu ostrova, ve městečku Icod de los Vinos, se nachází Parque del Drago, ve kterém si můžete na vlastní oči prohlédnout nejstarší dračinec na Kanárských ostrovech. Tento více než 800 let starý dračinec, který dosahuje výšky až 18 metrů, ...

Drago milenario

Botanická zahrada Tenerife

Tato subtropická botanická zahrada se nachází v Puerto de la Cruz. Roste tu více než 30 000 rostlin na ploše kolem 2,5 hektaru. Je to klidný a tichý ráj s mnoha místy k odpočinku, spoustou ptáků, květin a stezkami, které ...

Botanická zahrada Tenerife

Jeskyně Cueva del Viento

Jeskyně Cueva del Viento je 4. největší vulkanická jeskyně na světě, v Evropě si pyšně drží prvenství. Nachází se na severu ostrova v městečku Icod de los Vinos. Podzemí vzniklé erupcí sopky Pico Viejo tvoří labyrint spletitých cestiček, které jsou ...

Cueva del Viento

Komplex s umělým jezerem Lago Martiánez

Lago Martiánez je vodní komplex nacházející se v Puerto de la Cruz na severu ostrova. Největší pýchou tohoto oblíbeného komplexu je umělé jezero Lago Martiánez, které je napuštěné čerstvou mořskou vodou. Sestává ze 4 bazénů pro dospělé a 3 bazénů ...

Komplex s umělým jezerem Lago Martiánez

Poutní místo Candelaria

Bazilika je zasvěcena patronce Kanárských ostrovů – Virgen de la Candelaria. Je hlavním poutním místem Tenerife. Bazilika stojí na náměstí u moře, je tedy odtud nádherný výhled na celé město. Pokud budete na místě 15. srpna, tedy v době oslav ...

Candelaria

Park Anaga

Park Anaga, který se nachází na severovýchodní části ostrova Tenerife, je místo, kde si budete připadat doslova jako v Jurském parku. Anaga je tvořena hlubokými roklemi a ostrými hřebeny, které jsou pokryté třetihorními vavříny. Výchozím bodem pro poznávání této oblasti ...

Park Anaga

Skály Los Gigantes

Skály Los Gigantes se tyčí na západním pobřeží ostrova, v blízkosti stejnojmenného letoviska. Tyto skály sahají do výšky 500–800 metrů nad moře a působí opravdu monumentálním dojmem. Nejlepší výhled na ně budete mít z přilehlého městečka, odkud se vám mimo ...

Los Gigantes

Soutěska Barranco de Masca

Soutěska vedoucí od vesničky Masca až k moři nabízí několikahodinový pochod mezi nádhernými skalami. Terén je náročnější, ale dá se zvládnout i s většími dětmi. Soutěskou se dostanete až na pláž Playa de Masca, která je tvořena velkými kameny zasahujícími ...

Barranco de Masca

Pekelná rokle Barranco del Infierno

Nedaleko letoviska Costa Adeje na jihu ostrova se nachází populární stezka Barranco del Infierno. Tato turistická, asi 6,5 kilometrů dlouhá trasa, jejíž cílem je vysoký vodopád, nabízí procházku v netknuté přírodě. Stezku může denně projít pouze 300 lidí, je nutné ...

Pekelná role (Barranco del Infierno)

Monkey Park Tenerife

Přáli byste si vlastní rukou nakrmit roztomilé opičky? U populárního turistického letoviska Los Cristianos najdete Monkey Park, kde si užijete přímý kontakt se zvířaty. Za 3 eura koupíte krmení a vzápětí můžete jít tyto dobroty nabízet opičkám nebo papouškům. Za ...

Monkey Park Tenerife

Město Garachico

Garachico je malé, historické přístavní městečko na severním pobřeží Tenerife, které má bohužel nešťastnou minulost. Roku 1706 se probudila blízká sopka Montana Negra a obec kompletně zničila. Dnes si v Garachicu můžete prohlédnout krásné centrum, rozlehlý park anebo se vykoupat ...

Město Garachico

Vesnička Taganana

Vesnička ležící přímo v parku Anaga je jednou z prvních osad, které zde založili španělští dobyvatelé. Je odtud krásný výhled na Playa de las Teresitas a rybářskou vesnici San Andreas. Najdete zde nádherné historické památky, např. kostel Nuestra Señora de ...

vesnička Taganana

Vesnice Villaflor

Vesnice se rozkládá na jižním svahu El Teide, a díky své nadmořské výšce 1 400 m je nejvýše položenou vesnicí ve Španělsku. Najdete zde obchody nabízející místní krajky nebo mnoho tradičních barů a restaurací.

Vesnice Villaflor

Město La Laguna

San Cristóbal de la Laguna či zkráceně jen La Laguna je univerzitní město na severu ostrova. Kromě tamní univerzity je město známé také historickým centrem ze 17. století s palácem Palacio de Nava či biskupským palácem.

Město La Laguna

Pyramidy de Güímar

Pyramidy nás pravděpodobně nikdy nepřestanou fascinovat. A i když si při vyslovení slova pyramida většina lidí představí spíše monumentální hrobky starověkých faraonů, jejich výskyt se zdaleka neomezuje jen na Egypt. Setkat se s nimi můžeme (možná trochu překvapivě) i na ...

Pyramidy de Güímar

Auditorio de Tenerife

Auditorio de Tenerife se stalo symbolem hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Tato postmoderní budova s koncertní halou, jež pojme více než 1 550 lidí, vám na první pohled bude dost možná připomínat známou operu v Sydney, a to hlavně ...

Auditorio de Tenerife

Aqualand Costa Adeje

Hledáte místo, kde prožít příjemný den s celou rodinou? Pak navštivte Aqualand Costa Adeje, kde nechybí různé tobogany, klouzačky a bazény. Milujete adrenalin? Tady si zde také přijdete na své. Největší atrakcí je však show s delfíny. Lístky doporučujeme zakoupit ...

Aqualand Costa Adeje

Rady na cestu

Tenerife: základní informace a důležité kontakty

HLAVNÍ MĚSTO: Santa Cruz de Tenerife

ROZLOHA: 2 034,38 km2

POČET OBYVATEL: 891 111 (2016)

JAZYK: Španělština

NÁBOŽENSTVÍ: Katolictví

MĚNA: Euro

ČASOVÉ PÁSMO: Mínus 1 hodina

ZÁSUVKY: Stejné jako v ČR

TELEFONNÍ PŘEDVOLBA: + 34

DŮLEŽITÉ KONTAKTY: Tísňové telefonní číslo 112, kterým lze kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby. Je funkční 24 hodin denně po celý rok.

Počasí

Na Kanárské ostrovy se jezdí celoročně. Přezdívá se jim také „ostrovy věčného jara“, neboť i v zimě tu teplota většinou neklesne pod 18 °C. Pokud plánujete pěší túry, zavítejte sem kdykoliv, na klasickou dovolenou u moře je nejlepší léto.

 

Počasí v zimě

Prosincové počasí na Tenerife je sice příjemné s teplotami vzduchu nad 16 °C a teplotou moře kolem 19 °C, dovolenou vám však mohou znepříjemnit silné a vytrvalé bouřky.

Počasí v lednu na Tenerife je velice vlídné, průměrná teplota vzduchu je 17 °C a teplota moře v lednu činí 20 °C. Za slunných dnů se tedy i lze vykoupat v moři.

V únoru je počasí na Tenerife podobně příjemné jako v lednu, a přestože jsou stále časté silné deště, počet slunečných dnů pomalu roste a s trochou štěstí na počasí se lze bez problémů koupat.

 

Počasí na jaře

Počasí v březnu na Tenerife je typické nepravidelnými, ale vytrvalými srážkami a teplotami vzduchu v průměru přesahujícími 18 °C.

V dubnu počasí na Tenerife přestává být tolik deštivé, a v průměru připadají srážky jen na 3 dny v měsíci. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje těsně pod hranicí 20 °C, zatímco teplota moře v dubnu většinou již hranici 20 °C překonává.

Počasí v květnu je na Tenerife již naprosto ideální pro dovolenou u moře, průměrná teplota vzduchu i moře přesahuje 20 °C a srážky jsou již výjimečné.

 

Počasí v létě

V červnu je již díky teplému počasí na Tenerife sezóna v plném proudu. Teploty vzduchu v červnu v průměru přesahují 22 °C, díky velice slunnému počasí vám však počasí na Tenerife v červnu bude připadat podstatně teplejší.

Počasí v červenci na Tenerife je nebývale suché, dočkáte se tak velice slunného počasí a teplot v průměru 23 °C ve stínu.

V srpnu jsou teploty vzduchu na Tenerife nejvyšší, průměr je sice 24 °C, přes odpoledne však teploty často překonávají hranici 30 °C.

 

Počasí na podzim

Počasí v září na Tenerife stále ještě vybízí ke koupání v moři. Teploty vzduchu oproti srpnu klesají pouze o cca 3 °C a moře je stále stejně teplé.
V říjnu je teplota moře na Tenerife stále kolem 23 °C, což s teplotou nad 21 °C stále nabízí možnost koupání. Oproti létu jsou však častější vydatné srážky, v průměru prší 4 až 5 dnů měsíčně.

Počasí na Tenerife zůstává teplé i v listopadu. Teploty moře i vzduchu jen zřídkakdy klesnou pod 20 °C, na druhou stranu vás mohou potrápit ne tak časté, ale o to intenzivnější srážky.

Mapa

Poloha na mapě