10 tipů na cestování s dětmi autem

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Předejděte otázkám typu "Kdy už tam budeme?" a buďte plně připraveni na zabavení vašich dětí během cesty. Přinášíme vám 10 tipů, jak na to!

Asi každý z nás zažil v autě větu – Kdy už tam budeme? Ze začátku člověk dítěti popíše délku cesty i s detaily, kde se bude zastavovat, při položení otázky po dvacáté už vám jde hlava kolem. Uvádíme tedy tipy, jak zabavit dítě na cestách tak, aby cesta utíkala a vy jste se nezbláznili.

Pravidlo úspěchu číslo jedna – štěstí přeje připraveným. Myslete tedy na to už před cestou a zabalte s sebou i věci, které vám k zábavě pomohou, ať už se bude jednat o oblíbeného plyšáka, hru, mp3 nebo snad i ten tablet. Rozhoduje samozřejmě taky věk dítěte. Ty malé budou bavit nejrůznější hračky, kdežto u toho staršího se s hračkami můžete jít tak leda vycpat. Pojďme se tedy podívat na pár tipů:

1. Hračky

Hračky ocení především menší děti. Vezměte s sebou na cesty oblíbeného plyšáka, menší stavebnici, autíčka a další. Umístěte je tak, aby na ně dítě bez problémů dosáhlo.

2. CD s pohádkami

Poslouchání pohádek zabaví i ty nejmenší. Jestliže vy o poslouchání pohádek po cestě na dovolenou nestojíte, pusťte dětem pohádku do sluchátek.

3. Slovní kopaná a další hry

Slovní kopaná je „nesmrtelná“, ať už na poslední jedno písmeno nebo pro starší děti na poslední slabiku. Tato hra zabaví ratolesti na poměrně dlouhou dobu a zároveň procvičí mozkové závity. Hrát se dá také ‘Hádej, kdo jsem’, ‘Co vidím’ nebo ‘Vyprávění společného příběhu’ (každý řekne jen jedno slovo).

4. Film

Ten ocení i ti starší. Vyberte takový, který máte rádi nebo s sebou vezměte jako překvapení i film, který jste ještě neviděli. Cesta tak bude dětem rychleji utíkat.

5. Mapa výletu

Vytvořte těm nejmenším vlastní mapu výletu, kam dítě může dopisovat nebo dokreslovat věci, které na cestách právě vidělo. Uvidí také, kde se momentálně nacházíte a možná se konečně vyhnete otázce „Kdy už tam budeme?“

6. Papírové hry

Ty je lepší vytvořit doma před cestou a s dostatečným předstihem. Například se tak dá hrát ‘Škrtni, co vidíš’ nebo ‘Najdi, co máš na obrázku’ a další.

7. Tablet

My víme, že se jedná o nejjednodušší a nejoblíbenější zábavu dětí, ale zkuste se této variantě zábavy vyhnout. Pokud ale není cesty zpět, zkuste nějaké vzdělávací aplikace, kde se děti mohou zdokonalit v cizím jazyce, procvičovat paměť nebo rozšířit vlastní slovní zásobu.

8. Jídlo s překvapením

Platí zlaté pravidlo – dítě mlčí, pokud má plnou pusu – a to se také počítá. Sice se obrňte trpělivostí při uklízení drobků, ale skvělým překvapením může být kus žvance v podobě oblíbeného koláče, vajíčko KinderSurprise a další.

9. Oblíbená knížka nebo časopis

Četba oblíbené knížky je dobrou zábavou na cesty. Ponořit se do napínavého děje, a tak ztratit pojem o čase. To platí v případě, že vašemu dítěti nebývá v autě špatně od žaludku.

10. Kreslete

Nechte dítě výtvarně ztvárnit jeho představu o dovolené, nakreslit, co vidělo po cestě a další věci. I z těchto malovánek se dá vytvořit kus vzpomínky.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.