Dítě se bojí letět letadlem – jak mu pomoci?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Jak dítě připravit na let, aby z něj nemělo strach, ale naopak se na tento zážitek těšilo? Přinášíme vám tipy, jak vaším dětem pomoci od strachu z létání!

Pokud se má vaše dítě strach z létání, nevěšte hlavu. S přípravou na leteckou dovolenou začněte už dopředu v pohodlí domova. Například začněte si doma spolu povídat o nejrůznějších formách dopravy. Popište dítěti, jak funguje provoz na letišti, jak probíhá samotný let, zkuste si s ním chvilku hrát na toto téma. Také si vymyslete příběh na téma Jaké by to bylo, kdybychom letěli do… Co všechno bychom viděli a zažili, jak by probíhal let, co bychom mohli v letadle zatím dělat. Vyvolejte v něm co největší zájem o tento způsob cestování. V případě, že vaše dítě má rádo kolotoče, zkuste let letadlem připodobnit k nějaké atrakci, která je u dítěte oblíbená.

Po příchodu na letiště rozhodně nenechte dítě nudit – ukazujte mu, jemu zatím nepoznané věci – odbavení a nakládání zavazadel, rolování letadel, nástup cestujících do letadla (pokud je za sklem vidět), při příjezdu k letišti upozorněte dítě na radar, který může vidět. Také si s ním zahrajte nějakou hru přímo v letištní hale, ať čekání na let rychleji utíká.

Na cestu mu sbalte takové věci, které má rádo. Mohou to být např. oblíbené omalovánky, pohádková knížka, milovaný plyšák nebo třeba i hra na notebooku (ten ale dopředu nastavte do režimu Letadlo/offline). Je vhodné dítěti přibalit také malé překvapení, které si může rozbalit až na palubě letadla.

Hlavně se na let s dítětem sami těšte. Rozveselujte ho, buďte sami plní elánu. Věřte, že pokud budete mít sami obavy, nebo snad propadnete špatné náladě, dítě to vycítí a bude protestovat.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.