Dovolená s dětmi – jakou destinaci zvolit?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Mladší či starší, cestovat s dětmi je zkrátka radost. Přinášíme vám ty nejlepší destinace, kde bude rodinná dovolená stát opravdu za to!

Sami jste vášniví cestovatelé a přejete si, aby i vaše děti měli zážitky na celý život? Pak si spolu naplánujte nezapomenutelnou dovolenou, kterou si užijete nejen vy, ale i vaše ratolesti. Nejen Evropa je totiž plná skvělých destinací, které uspokojí chutě každého rodinného příslušníka.

 

Přizpůsobte cestu vašim dětem

Než-li začnete plánovat dovolenou s vašimi dětmi, dobře si rozmyslete, co všechno jsou schopny zvládnout, ať už se to týče doby přesunu do cílové destinace nebo konkrétních aktivit, které chcete zařadit do svého denního harmonogramu. 

Vždy se hlavně nezapomeňte na cestu řádně připravit a nabalit si veškeré potřebné věci, které by vaše dětičky mohly po cestě potřebovat. Inspiraci na cestování autem můžete načerpat v našem článku ‘Tipy a rady na dlouhou cestu autem s malým dítětem‘, v případě, že vás čeká dlouhý let a nevíte, jak zabavit děti, inspirujte se pár tipy v článku ‘Dítě se bojí letět letadlem – jak mu pomoci?‘. 

Zajímá vás však, kde s dětmi zažijete tu nejlepší dovolenou? Pak čtěte dál a třeba načerpáte inspiraci na váš další společný výlet. 

 

Itálie

Itálie je ideální volbou ve všech směrech. Je lehce dostupná, a navíc si zde každý nalezne to své. Ať jste už fanoušky horské turistiky, povalování se na pláži či pochůzkách po městských památkách, v Itálii můžete vše zažít klidně během jedné dovolené.

Dolomity ležící na severu země jsou nekonečnou studnicí poznání. Ať se vydáte kamkoli, vždy objevíte něco nového. Turistické trasy jsou navíc schůdné pro zdatnější, tedy i starší dětičky, ale bez problémů si tu užijete pohodovou procházku i s těmi nejmenšími.

Z horských oblastí to pak máte, coby kamenem dohodil ke krásným plážím a letoviskům, jako například Caorle, Benátky, Lido di Jesolo či Bibone. Po cestě na jih můžete využít i zastávky v luxusním Miláně či starobylém Bergamu. Patří-li vaše děti mezi fanoušky dějepisu a historie, určitě je vezměte do Florencie či Říma. Budou bezpochyby uchváceny.

V případě, že rádi objevujete ostrovy, vydejte se na Sicílii, kde se kloubí bohatá historie s překrásnými přírodními scenériemi, či na Sardinii, která je považována za jeden z nejkrásnějších evropských ostrovů vůbec.

 

Zarezervovat zájezd do Itálie

 


USA

Nebojíte se dalekých cest a zároveň toužíte ze společné dovolené vytěžit co nejvíce? Pak si zarezervujte letenky do Spojených států amerických. Je jen na vás, zda svoji cestu zahájíte na východě či západě, zážitek si bezpochyby odnesete neuvěřitelný.

Vydejte se po krásách světových metropolí jako je New York, San Francisco, Los Angeles či Washington, kde se psala historie celé země. Vyrazíte-li se svými nejmenšími, nezapomeňte na návštěvu Disneylandu na Floridě či zábavního parku Universal Studios v Orlandu.

Nezapomenutelný zážitek si rozhodně odnesete i z návštěvy amerických národních parků, kterých je v USA opravdu požehnaně. Objevte krásu známého Grand Canyonu, Yellowstonu či parku Arches v Utahu. Poznejte monumentálnost Skalistých hor nebo zavítejte k největšímu stromu (co se objemu týče) do národního parku Sequoia, kde se vaše děti přesvědčí, jak malinké doopravdy jsou.

 

Zarezervovat zájezd do USA

 


Španělsko

Země plná vášně a temperamentu, skvělého jídla, slunce i fotbalu. Přesně tím se může pyšnit překrásné Španělsko, které svým návštěvníkům nabízí ale mnohem víc. Ať se tedy vydáte do kterékoli části, určitě budete na svůj čas strávený tady vřele vzpomínat.

Ve Španělsku jsou příznivé podnebné podmínky po celý rok, vydat se sem můžete tedy beze strachu více méně kdykoli. Oblíbeným cílem jsou zejména přímořská letoviska, kde si během hlavní sezony užijete opravdu horského počasí i moře. Mezi ty nejvyhledávanější patří bezpochyby Costa Brava, Valencie či Barcelona, která vám i vašem dětem doslova vezme dech. Ukažte svým ratolestem netradiční architekturu Gaudího nebo se projděte po domácím stadionu jednoho z největších evropských fotbalových klubů.
Při cestě na jih zapátrejte v uličkách kouzelné Sevilly či Malagy pyšnící se monumentální katedrálou a dechberoucími vyhlídkami na moře. Budete-li mít volnou chvíli, dojeďte až na Gibraltar, anglické zámořské území, které je pověstné zejména díky hravým opičkám, které si děti bezpochyby zamilují.

 

Zarezervovat zájezd do Španělska

 


Řecko

Chcete-li vsadit na jistotu, vydejte se s celou rodinou do Řecka. Čeká tu na vás výborné jídlo, čisté moře a pláže, zajímavá historie i krásná příroda. Navíc je opravdu z čeho vybírat.

Oblíbený Rhodos vás okouzlí krásnými památkami a průzračným mořem, Zakynthos vás přivítá modrými jeskyněmi, sirnými lázněmi a mořem plným želviček a Santorini ve vás při dechberoucích západech slunce probudí duši romantika.

Nebo se chystáte na méně známé ostrovy jako například Skiathos či Samos? První zmíněný vám bude jistě povědomý, patříte-li mezi fanoušky filmu Mamma Mia, který se právě na Skiathu natáčel. I přes svoji rozlohu (nejdelší silnice tu má pouhých 17 km), má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout a vaše děti budou z místních pláží bezpochyby nadšeny. Ostrov Samos, který je rodištěm slavného Pythagora, naopak nabízí okouzlující přírodu, chrám Héraion zapsaný na seznamu UNESCO a malebné zátoky plné barevných květů.

Skvělou volbou však může být okružní plavba po celém souostroví. Co takhle procestovat krásy Kyklad či Egejských a Dodekanéských ostrovů? Odnesete si tak nespočet zážitků, na které vaše děti budou bezpochyby dlouho vzpomínat.

 

Zarezervovat zájezd do Řecka

 


Madeira

Na ostrovech ještě chvíli zůstaneme, přesuneme se však do Atlantického oceánu, kde leží ostrov věčného jara. Přesně takto je portugalské Madeiře nejčastěji přezdíváno, a rozhodně se není čemu divit. Teplé a slunečné podnebí s rozkvetlými květinami všude kolem tu na vás čeká v podstatě po celý rok.

Na místních plážích s černým vulkanickým pískem si užijete spoustu zábavy, se staršími dětmi se můžete vydat potápět a objevovat krásy podmořského světa. Zpod vodní hladiny se následně vydejte do hor, které vám naskytnou nová dechberoucí panoramata s každou novou zatáčkou. Projděte se podél spletité sítě zavlažovacích kanálů, tzv. levadas, prozkoumejte zákoutí hlavního města Funchal nebo si užijte pozorování velryb a delfínů na jedné z objevných plaveb. Děti budou po takto náročném dni jistojistě spát jako dudci a vy si tak budete moci užít chvíle jen pro sebe. Abychom nezapomněli, při této příležitosti si určitě otevřete lahvinku tradičního madeirského vína, které svou chutí nemá daleko k světoznámému portskému.

 

Zarezervovat zájezd na Madeiru

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.