Tipy a rady na dlouhou cestu autem s malým dítětem

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Cestovat se dá i s malým dítětem. Ale jak na to, aby byla cesta vám i jemu pohodná a utíkala? Přinášíme pár tipů, jak přežít i dlouhou cestu autem.

Zaprvé je důležité, aby byla zajištěna bezpečnost všech členů posádky. Dítě, aby mělo bezpečnou autosedačku a mělo svůj vlastní dozor – platí zejména u malých dětí – čím narážíme na to, že je lepší jet ve více lidech, zkrátka tak, aby jeden řídil a druhý se mohl věnovat dětem. Také je potřeba zajistit tepelnou pohodu, kterou vytvoří např. klimatizace v autě. V neposlední řadě je důležité mít s sebou dostatek tekutin a jídla nejen pro děti. Mezi důležitou věc patří i trpělivost dospělých s malými cestujícími.

Pokud by v autě zavládla během cesty nuda, uvádíme pár tipů, jak zabavit i ty nejmenší cestovatele:

1. Hrajte si s dítětem

Vezměte do auta malý cestovní stoleček, vyráběný přímo do aut i závěsný kapsář plný oblíbených hraček a umístěte jej tak, aby mělo dítě vše pohodlně v dosahu. Během cesty si s dítětem hrajte, vymýšlejte svůj vlastní příběh.

2. Kreslete si

Hodně papírů a nejlépe tužky, které není potřeba ořezávat, i to je skvělá zábava na cestách. Kreslit tak dítě může věci nebo postavy, které během cesty vidělo, nebo ztvárnit to, co by rádo na dovolené dělalo.

3. Povídejte si

Co byste rádi dělali, až na místo dorazíte, co je v plánu, co byste si přáli a dítě by si přálo. Nebo vymýšlejte vlastní příběh.

4. Pohádka

Slovní, čtená nebo ve formě videa – ano, přibalte na cestu oblíbenou pohádku a přečtěte/pusťte ji dítěti během cesty.

5. Připravte dítěti překvapení

Vezměte s sebou nějakou dobrotu, ať už kupovanou nebo vámi připravenou, skvělým překvapením může být i malá hračka.

Ovšem jednou z nejlepších variant, je cestovat s malými dětmi přes noc nebo z brzkého rána, zkrátka tak, aby děti spali a cesta jim tak rychleji utíkala.

Šťastnou cestu!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.