Jak zabavit dítě na letišti v Praze

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Chystáte se odletět na dovolenou z pražského letiště i s dětmi? Zjistěte, co všechno mohou vaše ratolesti na letišti zažít!

Čeká vás s celou rodinou dlouhý let a rádi byste děti na cestu trochu unavili? Nebo při všem tom pobíhání po letišti a přípravách na odlet toužíte po chvilce klidu? V případě, že odlítáte z pražského letiště Václava Havla, nebudete muset mít sebemenší strach, jak vaše ratolesti zabavit! Letiště našeho hlavního města je totiž na ty nejmenší pasažéry perfektně připraveno!


Na letiště s kojencem? Bez problému!

Rozhodli jste se vycestovat s kojencem? I s těmito případy pražské letiště počítá. Pro kojící maminky je tu k dispozici perfektní zázemí, které mohou po celou dobu čekání na let využívat! Naleznete tu dvě speciální místnosti pro rodiče s malými dětmi, jejichž součástí je přebalovací pult, sociální zařízení, hrací koutek i kuchyňka, kde je možné dětem ohřát mléko či vámi připravené jídlo. Jedna z místností se nachází v 1. podlaží Terminálu 1, druhou naleznete ve 3. podlaží Terminálu 2.

Přebalovací pulty pak naleznete na většině dámských, ale i pánských, toalet, a to jak ve veřejné, tak i v tranzitní části letiště.

Některé toalety v Terminálu 1 a Terminálu 2 jsou přizpůsobeny malým dětem. Naleznete tu totiž jak snížené WC, tak i umyvadla.

 

Dovádět můžete i na letišti

Jestliže vaše ratolest dává přednost dovádění na hřišti před kreslením či pročítáním dětských knížek, nemusíte se obávat, že by se na pražském letišti nudilo. Ve veřejné i tranzitní části se totiž nachází hned několik prolézaček, skluzavek a nepřeberné množství hraček, které mohou děti před odletem vesele využívat.

Pro ty zvídavější jedince je pak dostupná vyhlídková terasa, odkud je možné pozorovat veškerý provoz na letištní dráze a sledovat přistávající i vzlétající letadla.

A pakliže jste propadli geocachingu a hledáte se svými dětmi tzv. ‚kešky‘, budete jistě potěšeni faktem, že některé z nich se nachází jak v okolí letiště, tak i na letišti samotném. Samotný doprovodný program letištního geocachingu tvoří příběhy cestovatele Petra, které přiblíží historii i současnost letiště a vysvětlí pravidla letištního provozu a bezpečnosti. Zúčastníte-li se tohoto programu, čeká na vás navíc pamětní dřevěná mince.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.