Kam k moři autem s dětmi

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Chcete na dovolenou s dětmi vyrazit autem? Nechte se inspirovat těmi nejkrásnějšími evropskými destinace, které jsou lehce dostupné i vlastním vozidlem!

Má vaše dítko strach z létání či zkrátka a jednoduše dáváte přednost cestování vlastním automobilem, kdy jste pány svého času? Čtěte dál a dozvíte se, kam byste v každém případě měli s rodinou vyrazit, chystáte-li se autem na dovolenou k moři!

 

Chorvatsko 

Chorvatsko je nejen mezi Čechy bezpochyby jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. O to víc, že je možné se sem dopravit pohodlně i autem. Čeká vás sice zdlouhavá cesta, s několika krátkými přestávkami se dá však zvládnout bez větších potíží. Odměnou vám bude překrásné prostředí historických městeček, překrásných pláží a čistého moře. Je jen na vás, zda se usadíte v severní části země, kde můžete navštívit města Rijeka, Pula či ostrov Krk, nebo se vydáte dál na jih a zavítáte do Zadaru, Splitu a na ostrov Brač nebo na oblíbenou Makarskou riviéru.

Itálie

I italské pobřeží je, co by kamenem dohonil. Užít si tu můžete navíc překrásného prostředí tradičních italských městeček, stejně tak jako krásných pláží a zejména výborného jídla. Mezi nejoblíbenější letoviska na severu Itálie patří bezpochyby Lido di Jesolo, ležící nedaleko Benátek, Caorle, Bibione či Grado. Dále na jih pak stojí za návštěvu letovisko Rimini, odkud to máte nedaleko do krásného San Marina. Při cestě po italských dálnicích si dávejte pozor na místní předpisy, přestupky bývají trestány velice draho.

Francie

V tomto případě zmíníme jednu z nejkrásnějších pobřežních oblastí celé země, a to konkrétně Francouzskou riviéru neboli Azurové pobřeží. Slibujeme, že se tu budete cítit jako v pohádce a po dlouhé cestě autem tu načerpáte nekonečné množství nové energie. Děti se mohou vyřádit na dlouhých písečných plážích, zatímco rodiče zakusí romantiku francouzských měst například u sklenky výborného vína. Vydejte se do Nice a nedalekého Monaka, prozkoumejte uličky Saint-Tropez, kde se natáčel kultovní film s Louis de Funèsem, nebo zamiřte do Cannes, sídla nejvýznamnějšího filmového festivalu.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.