Kam na dovolenou s kojencem

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Přivítali jste před pár měsíci do rodiny nového člena, přesto byste i nadále rádi cestovali? Přinášíme vám destinace, kde i cestování s kojencem bude hračkou.

Už pár měsíců máte v rodině radost z malého přírůstků a nyní uvažujete, kam společně vyrazíte na dovolenou? Rozhodně se nemusíte obávat s malými dětmi vyrazit i dále za hranice, jelikož Evropa je plná míst, které hravě zvládnete procestovat i s vašimi ratolestmi. Přinášíme vám seznam destinací, kde si rodinnou dovolenou s kojencem užijete úplně nejvíc.

Itálie

Plánujete-li dovolenou i s vašimi nejmenšími, Itálie bude jednoznačně skvělou volbou. Můžete zde zkombinovat jak odpočinek u moře, tak i poznávání přírody a krásných měst, kterých je v Itálii opravdu požehnaně. Navíc je Itálie opravdu lehce dostupná, a to jak letadlem, tak i autem v případě, že byste se letu s vaším dítětem báli. Při cestování autem se usaďte v severní části země a prozkoumejte okolí krásných jezer jako například Lago di Braies či Lago di Garda, odkud to máte coby kamenem dohodil do krásného Bergama či Milána. Oblíbená přímořská letoviska pro rodiny s dětmi pak naleznete nedaleko Benátek. Navštívit můžete například Lado di Jesolo, Caorle, Bibione či Grado. Jestliže byste se přece jenom rozhodli pro letadlovou dopravu, vyrazit můžete například do překrásného Říma či Neapole. S výběrem rozhodně chybu neuděláte a užijete si pohodovou dovolenou s vašimi nejbližšími.

Rakousko

Patříte-li mezi aktivní rodiče, kteří se neradi povalují u vody, určitě se vydejte do Rakouska. Tato krásná alpská země nabízí svým návštěvníkům opravdu mnoho a je tedy jen na vás, do kterého koutu státu zavítáte. Netroufáte-li si s kojencem vystoupat až do větších nadmořských výšek, můžete zvolit pohodovější variantu a vydat se na cestu okolo rakouských jezer, kterých je tu opravdu požehnaně. Co takhle například Zell am See nedaleko Kaprunu či smaragdově zelené jezero Grüner See při městečku Oberort? Rakousko je navíc propletené kilometry přehledných a pohodlných cyklostezek, cyklovýlet tak může být další ideální volbou pro dovolenou s vašimi nejmenšími. Krásné trasy se nachází například v okolí města Innsbruck a vůbec nejoblíbenější trasou je tzv. Podunajská cyklostezka. Procestovat Rakousko se tedy opravdu vyplatí a při cestě s malými dětmi navíc můžete získat na celou zemi úplně jiný úhel pohledu.

Česká republika

V případě, že je vaše dítě ještě opravdu malinké nebo se zkrátka ještě necítíte na velké cesty, nespočet míst pro krásnou dovolenou naleznete i u nás v České republice. Vydat se můžete například do hor a objevovat krásy naší krajiny shora. O to větší zážitek budete mít, vydáte-li se na v poslední době velice oblíbené stezky v korunách stromů. Ty naleznete v Krkonoších, Beskydech, na Šumavě nedaleko Lipna a na Dolní Moravě nedaleko polských hranic. Jste-li milovníky historie, vyrazte objevovat krásy českých hradů a zámků, kterých je na našem území víc než požehnaně. Už jste byli například na zámku Hluboká nad Vltavou či na překrásné Červené Lhotě? Co udělá vašim ratolestem bezpochyby radost je návštěva zoologické zahrady, kterých je v České republice opravdu mnoho. Mezi nejzajímavější patří určitě ta ve Dvoře Králové, kde se můžete speciálním autobusem provézt po krásném safari parku plném žiraf, zeber či lvů.

Korfu

Jestliže by vám dvě hodiny v letadle nebránily tomu užít si rodinnou dovolenou na krásném ostrově, pak ani minutu neváhejte a vydejte se na řecké Korfu. Tento zelení porostlý ostrov bude tou ideální volbou pro všechny, kdo si chtějí užít dovolenou plnou klidu, odpočinku a poznávání kouzelných zákoutí. Ostrov sám o sobě je poměrně malý, takže vám nezabere tolik času ho procestovat křížem krážem. Vaší pozornosti by určitě nemělo uniknout hlavní město Kerkyra, které je dokonce zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nejlepšími plážemi pro děti jsou pak jednoznačně pláž Róda, Sidari, Bouka nebo Arilas. Ať však na této Zelené perle, jak se Korfu někdy přezdívá, zavítáte kamkoli, určitě si odnesete nezapomenutelný zážitek.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.