Kam s dětmi do exotiky?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Objevujte exotiku i s nejmenšími členy vaší rodiny! Přinášíme vám ty nejlepší exotické destinace, ze kterých budou nadšeny starší i mladší ratolesti.

Nastal pro vás ten správný čas, abyste krásy světa ukázali i vašim dětem? Svět je plný kouzelných a zejména bezpečných destinací, které zvládnete lehce procestovat i s těmi nejmenšími. Kterou exotickou zemi tedy rozhodně nevynechat při rodinné dovolené? Čtěte dál a nechte se inspirovat!

Filipíny

Jedna z jednoznačných voleb padá rozhodně na Filipíny. Chcete-li svým dětem tedy ukázat, jak vypadá opravdový ráj na Zemi, lepšího místa nenajdete. Místní obyvatelé jsou velice přátelští, souostroví, které čítá okolo 7000 ostrovů navíc nabízí opravdu nepřeberné množství vyžití. Velice oblíbenou aktivitou na Filipínách je potápění a šnorchlování. Zdejší podmořský svět toho totiž nabízí opravdu mnoho a vaše děti budou bezpochyby nadšené. Neméně nadšené však budou i z místních pláží, které jsou posety zlatavým pískem. Stavění písečných hradů a dovádění na pobřeží tedy zabaví děti i na dlouhé hodiny. Filipíny jsou navíc plné i skvělých treků, které přitom nejsou vůbec náročné a poznáte tak ostrovy zase z jiné strany. Při svých cestách do exotiky však pamatujete na to, že vás potká značný časový posun, což může narušit režim nejen váš, ale zejména vašich dětí. V případě Filipín je časový posun +7 hodin. Většina letů míří do hlavního města Manily, ceny letenek klesají i na 10 000 Kč a odlet můžete mít i přímo z Prahy. Letenky na oblíbený ostrov Cebu jsou o něco dražší a pohybují se okolo 17 000 Kč.

Zarezervovat zájezd na Filipíny

Mexiko

Další skvělou volbou pro exotickou dovolenou s dětmi je temperamentní Mexiko. Hledáte kombinaci krásných pláži, průzračného moře, výborného jídla a ohromující kultury? Pak zde budete na tom správném místě. Děti si to tu zamilují hned po příletu. Ulice měst jsou plné vůní a barev, sem tam narazíte na veselé muzikanty, pobřeží pak nabízí nekonečný odpočinek pod vysokými palmami s osvěžujícím drinkem (v případě dětí samozřejmě nealkoholickým ???? ). Jsou-li vaše dítka vodními živly, mohou navštívit některou ze surfařských škol a užít si dovádění na vlnách. Při návštěvě Mexika rozhodně nevynechejte cestu za poznáváním mayské či aztécké kultury. Zavítejte k mayským ruinám a chrámům či prozkoumejte archeologický park. Děti nebudou vědět kam se dřív podívat, a navíc získají nové znalosti. Časový posun v Mexiku činí -7 hodin. Letenky zakoupíte v rozmezí od patnácti do dvaceti tisíc korun, s rozdílem na destinaci.

Zarezervovat zájezd do Mexika

Francouzská Polynésie

Chcete-li se oddat nefalšovanému odpočinku na jedněch z nejkrásnějších pláží na světě, vydejte se do Francouzské Polynésie. Souostroví čítá celkem 118 ostrovů, z nichž je obydlena větší polovina. Mezi nejnavštěvovanější patří bezpochyby ostrov Bora Bora, Tahiti či nedaleko vzdálený ostrov Moorea. Jelikož je souostroví sopečného původu, naskytnou se vám již při příletu neskutečné scenérie na ohromující hru barev moře v kontrastu s vysokými zelení porostlými horami ve vnitrozemí. Možnost vyžití je tu navíc opravdu široká. Děti zde budou mít skvělé podmínky pro šnorchlování, společně si můžete užít i vnitrozemní treky. Časový posun je v tomto případě -11 hodin. Letenky do Francouzské Polynésie jsou však podstatně dražší než u předešlých dvou destinací. Cena se pohybuje okolo 30-35 tisíc korun. Párkrát do roka se vyskytují slevy, kdy lze letenku pořídit téměř za poloviční cenu, tyto akce jsou však opravdu výjimečné.

Zarezervovat zájezd do Francouzské Polynésie

Fidži

Téměř za stejnou cenu jako u Francouzské Polynésie se můžete vydat i do dalšího ostrovního ráje, a to na Fidži. Jen s tím rozdílem, že v tomto případě je časový rozdíl +12 hodin. Na celou rodinu však čekají krásné písečné pláže (pozor – na hlavním ostrově mohou být pláže i moře poněkud špinavé, průzračné moře však najdete na všech menších ostrovech) a zejména kouzelná atmosféra vytvořená místními obyvateli, kteří vás zde přivítají s opravdu otevřenou náručí. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu místních národních parků, jako je například Koroyanitu National Heritage ParkBouma National Heritage Park. Třešničkou na dortu pak bude místní tradiční kuchyně, kterou byste určitě neměli vynechat. Všudypřítomné kokosové ořechy si vaše děti bezpochyby zamilují.

Zarezervovat zájezd na Fidži

Mauricius

Seznam ideálních exotických destinací pro dovolenou s dětmi nám završí překrásný Mauricius. Časový posun v tomto případě není nijak výrazný, hodinky si zde posunete pouze o tři hodiny dopředu. I zde si stejně jako v předešlých případech výborně zašnorchlujete. Děti budou z místních korálových útesů doslova paf a budete mít dost možná velký problém je z vody vůbec dostat. Vyzkoušet zde můžete také hromadu vodních sportů, v případě, že je například vaše dcerka velkou milovnicí koní, není problém si zařídit projížďku po pláži. Získá bezpochyby nezapomenutelné zážitek. V každém případě nezůstávejte jen u polehávání na pláži. Vyrazte do vnitrozemí, které ukrývá spoustu vodopádů a kouzelných horských vesniček. V hlavním městě Port Louis pak zavítejte do národního muzea či muzea mauricijských poštovních známek. Letenky pak lze pořídit i za velmi příjemných 15 000 Kč, a to s odletem přímo z Prahy.

Zarezervovat zájezd na Mauricius

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.