Pět fíglů, jak zabavit dítě na letišti ve Vídni

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Odlítáte z Vídně s neposednými dětmi? Přinášíme vám inspiraci na to, jak dětem na vídeňském letišti zkrátit čekání na odlet!

Jste na letišti ve Vídni, těšíte se na skvělou dovolenou, ale do odletu zbývá ještě fůra času? Což o to, vy už se zabavíte, ale co si počnout s ratolestí? Sami jsme z letiště Vídeň několikrát odlétali a všechny možnosti tak vyzkoušeli za vás. Nyní přinášíme ucelený souhrn těch nejlepších možností, jak zabavit dítě na letišti ve Vídni.

Hravé jídlo

S hladovým dítětem není pořízení. Určitě také máte tu zkušenost, že jakmile potomka nakrmíte, čekání zvládá lépe. Restaurace Big Daddy vám poskytne jak stravu, tak zábavu. Uprostřed restaurace totiž najdete model letadla, kde si děti můžou hrát a zkrátit tak čekání na jídlo. Vtipné dětské menu vám naservírují v kavárně Caffè Rittaza. Vyhrajete to u vás pirátská polévka nebo snad talíř Pokémonů?

Prozkoumejte svět letiště

Zajímá se vaše dítě o letadla a provoz na letišti? Chtělo by se stát pilotem či letuškou? Pak ho určitě potěší prohlídka Návštěvnického světa (Besucherwelt). Při jeho návštěvě budete pozorovat přílety i odlety letadel z bezprostřední blízkosti, detailně poznáte cestu kufru od odbavení až po naložení do letadla a poznáte i náročnou práci řídícího letového provozu. Na konci prohlídky vás jako třešnička na dortu čeká dechberoucí výhled, kdy budete mít celé letiště jako na dlani. Otevřeno je od pondělí do soboty od 8 do 18:30 hodin a vstupenka pro dospělého stojí 15,90 €, pro dítě 10,90 €, rodinná (2 dospělí a 2 děti) pak 39,90 €.

Hodiny legrace v dětském koutku

Odlétáte z Terminálu 3 a cestujete s dítkem ve věku 4 až 10 let? Pak pro vás máme výbornou zprávu. Na začátku odletových bran F se nachází unikátní dětský svět neboli Family Fun Gate. Na obrovské ploše s rozlohou kolem 70 m² se vaše děti dosyta vyřádí na skluzavkách, v labyrintu s dětským boxovacím pytlem a na lezecké stěně. Dětský svět je otevřený nepřetržitě 24 hodin denně a vstup je zcela zdarma. Zatímco dítě nebude vědět, co dřív, vy si v poklidu můžete odpočinout na jednom ze sedadel.

Interaktivní zábava

U odletových bran F a G najdete i další dětské koutky (tzv. family corners). Děti si zamilují hru na velkých interaktivních obrazovkách, na nichž létají nejrůznější objekty a děti mají určit ty, které ve skutečnosti létat nedovedou a pohybem těla je zastavit. Pozor, hra často dítka tak strhne, že je může být těžké od ní odtrhnout. A návyková je i pro dospělé.

Zaměřeno na nejmenší

Těsně před nástupem do letadla už starší děti většinou sledují přistavené letadlo či práci letištního personálu, co si ale počít s těmi nejmenšími? U odletových bran G najdete ohraničený prostor na hraní určený právě pro ty nejmladší cestující. Dítě si tam může pohodlně hrát až do doby boardingu (nástupu do letadla).

Máte také nějaké tipy, jak čekání na letišti zvládnout? Podělte se s námi.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.