Téma se týká:

Co dělat, když má letadlo zpoždění a mám navazující let?

Oba lety na jedné letence
Pokud máte v plánu například letět ve směru Praha – Londýn – Chicago, kdy vás v Londýně čeká přestup na další let a vaše letenka obsahuje oba lety, tudíž let Praha – Londýn a Londýn – Chicago, tak rezervační systém automaticky zohledňuje čas na přestupy na konkrétním letišti a lety přizpůsobuje minimálnímu času pro přesun mezi nimi. Jestliže tedy dojde k zpoždění prvního letu a vy následující let nestihnete, tak mají dané aerolinky povinnost se o vás postarat. Konkrétní dopravce vám musí obstarat náhradní let do cílové destinace v nejbližší možnou dobu. Také vám může zdarma poskytnou dva telefonní hovory nebo e-maily, stravu úměrnou době čekání na druhý let, popřípadě hotel a přesun mezi ním a letištěm, jestliže váš následující let bude až druhý den.
Je samozřejmostí, že na jedné letence mohou být dva lety od dvou různých aerolinek. V takovém případě hradí péči a kompenzaci ta společnost, na jejíž straně došlo ke zpoždění nebo zrušení letu.

Separované lety
V případě, že letenky budete mít zakoupené na jednotlivé lety zvlášť, tudíž Praha – Londýn a poté Londýn – Chicago, tak veškerou zodpovědnost nesete vy sami.
Musíte tudíž při rezervaci letenek uvážit veškeré aspekty a možnosti, které mohou nastat. Je dobré tedy zauvažovat nad velikostí letiště či také například rychlosti vaší chůze. Je lepší tedy mít větší rezervu pro přesun na druhý let než sledovat na hodinkách každou minutu, která vás může stát vaše místo na druhém letu.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.